אמא, מה עושים בחופש הגדול? [איגרת 16]

הורות אינה דבר פשוט, בטח שלא בימינו ובטח ובטח שלא בימי החופש הגדול.

לעזרת ההורים שבינינו בא בימים אלה אתר אינטרנט חדש, "ידיים – הורים וילדים יוצרים יחד מן הטבע", שמטרתו לאפשר להורים וילדים זמן איכות משותף של יצירה. לדברי מקימת האתר, ורד סבילה כהן, ניתן למצוא בו כלים פשוטים ונגישים לזמן איכות עם הילדים שיכול לתמוך ביכולות הכי חשובות של הילדים שלהם – המוטוריקה, הריכוז, הקואורדינציה, הסדר והארגון, החוש האמנותי, וכל מה שעבודת כפיים ומלאכות יכולות לתת בגיל הצעיר.

סבילה היא בעצמה אם לשלושה ילדים, ובעלת ניסיון חינוכי רב. הרקע האקדמי שלה כולל תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בתראפיה באמנות, והניסיון המעשי שלה כולל 10 שנות הוראה בבית ספר ולדורף אורים (חינוך ומלאכה) וניהול "גן אביב", גן ילדים אנתרופוסופי בהוד השרון. במקביל למסלול החינוכי, ניהלו ורד ובן זוגה דני עסק ליצירת פיות מחומרים טבעיים, ובמשך עשור החזיקו דוכן פיות במדרחוב נחלת בנימין.

נדמה כי אתר האינטרנט החדש הוא שילוב של המסלול החינוכי והעסקי. הרעיון להקים את האתר, מספרת סבילה, נולד מתוך מפגש עם צרכים וכאבים של הורים בגן הילדים שבניהולה. "לילדים היום יש בעיות מוטוריות הרבה יותר מבעבר, וההורים אוכלים את הלב על הזמן שהם לא מבלים איתם. וגם כשהם מפנים זמן להיות עם הילדים, הם לא ממש יודעים מה לעשות איתו, איך לתת לזמן הזה ערך ולהפוך אותו לאיכותי באמת. מתוך המקום הזה הרגשתי שיש לי מה לתת להורים, והגיע הזמן לתת את זה".

הצורה שבה סבילה נותנת את הערך שלה היא חדשנית, לפחות ביחס לזירה האנתרופוסופית שבה היא פועלת. ורד מחלקת טיפים כתובים ובווידאו (למשל – רעיונות יצירתיים לפעילויות עם הילדים לחופש הגדול) דרך רשימת תפוצה ובלוג שהיא מנהלת, והדרכות היצירה מועברות באמצעות סרטוני וידאו שנמצאים באתר. באתר ניתן לרכוש גם ערכות יצירה שבהן ניתן למצוא את כל החומרים הדרושים, מה שחוסך את הצורך להתרוצץ בין מספר חנויות. הערכות מגיעות עם דף הסבר וקוד להדרכת וידאו שאותה ניתן למצוא באתר.

למרות החדשנות ואולי בגללה, התגובות שוורד מקבלת חמות, וההרגשה היא שהאתר ממלא חלל שהיה חסר אצל הורים רבים. "הצלחתי לגעת בחיים של אנשים", היא מסכמת, "וזה הדבר המרגש ביותר. אני מרגישה שהחלום שלי מתגשם".

>>> לכניסה לאתר האינטרנט לחצו כאן או על התמונה ↓↓↓

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך