בית ברל – המסלול האנתרופוסופי לתואר שני

בית ברל – המסלול האנתרופוסופי לתואר שני

על ההכשרה שלנו: החזון שלנו הוא לחבר בין עשייה אמנותית אינדיבידואלית לבין תפיסות שונות בחינוך לאמנות באמצעות סדנאות מעשיות וקורסים עיוניים. התפיסה של המורה כחוקר ויוצר מבקשת להרחיב את ההיבט היצירתי וההיבט התאורטי תוך כדי העמקת הדיאלוג בין פעילות יוצרת, חיי רגש עשירים ופעילות הכרתית. המסלול משולב בתוכנית של תואר שני לחינוך, ומאפשר לסטודנטים לבחון כיצד ניתן לחשוב על תפיסות שונות בחינוך לאמנות ביחס לגישה של חינוך ולדורף. הרצון שלנו הוא שמפגש זה יהיה מפרה ומרחיב אופקים עבור הסטודנטים.

מקום פעילות: הפקולטה לאמנויות, המדרשה, מכללת בית ברל.

ימי ושעות לימוד: ימי שני מ-8:30–18:00.

מה מלמדים: ציור ורישום, אנתרופוסופיה, תפיסת האמנות מתוך האנתרופוסופיה, התפתחות השירה במאות ה-20 וה-21, תפיסות עכשוויות של אמנות, חינוך וחינוך לאמנות.

הכרה ותעודה: תואר שני בחינוך M.Ed וגמולי השתלמות.

משך התוכנית: שנתיים (ארבעה סמסטרים – 18 ש״ש).

שכר הלימוד: 14,000 ש״ח לשנה ועוד 800 ש״ח אגרות מכללה.

 

סגל המורים: ד״ר יפתח בן אהרון, אורי כהן ואבנר המאירי.

 

תוכנית הלימודים: המסלול הוא בעל אופק מחקרי ונע במשולש של חינוך–אמנות–אנתרופוסופיה. הלימודים הינם בעלי מנעד רחב של בחירה ועשייה, ומתמקדים בשאלות הנוגעות בתפר שבין אמנות וחינוך מנקודת המבט של האנתרופוסופיה: מהו המיקום המיוחד של הפעילות האמנותית בעבודתו של המורה? מהו ייחודה של הפעילות האמנותית בתוך ישות האדם?

התוכנית מאתגרת, אך גם מגוונת וגמישה. בין הקורסים המעשיים: ״העמקה של שפת הציור כדיבור פנימי ודיבור עולם״ ו״פרויקט אישי״. בין הקורסים התאורטיים: ״תפיסת האמנות של רודולף שטיינר״, ״שפה דיבור ופנייה בשירה מודרנית״, ״המורה כחוקר ויוצר״, ו״דימוי וטקסט״.

למי מתאימה ההכשרה? תנאי הקבלה למסלול הינם תואר ראשון אקדמי ולימודי יסוד באנתרופוסופיה. המסלול מתאים למורים ויוצרים בתחומי האמנויות השונות, אך גם לכאלו שלמדו תחומים אחרים ורוצים להיכנס לתחום החינוך והאמנות.

איפה משתלבים הבוגרים? התוכנית מספקת ללומדים בה כלים להשתלבות בסביבות מגוונות של שדה האמנות והחינוך לאמנויות, הכוללות: בתי ספר, מכללות, גלריות ומוזיאונים, מוסדות תרבות, מסגרות חינוך בלתי פורמלי וארגונים חברתיים וקהילתיים.

 

מפגשי היכרות מתוכננים: יום חמישי 2.6.22, בשעה 16:00–18:00, בפקולטה לאמנויות, המדרשה, מכללת בית ברל.

 

לפרטים נוספים והרשמה: אבנר המאירי 050-5648327 / רותי גינזבורג 054-5479754

[email protected]

אתר המסלול האנתרופוסופי בתואר שני

פייסבוק המסלול האנתרופוסופי בית ברל

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך