משיטוט באיגרת לחופשה מפנקת בהונגריה [איגרת 113]

שירלי נס ברלין מספרת לאיגרת על כתבה שקראה והטיסה אותה לחופשה חלומית בהונגריה. והכל אנתרופוסופיה!

"שתי בעיות לחופשה הזו" רועם בעלי כשהוא מנסה להתגבר על קולות הצחוק והנגינה הסובבים אותנו במסיבת הריקודים ההונגרית הסוחפת, "האחת – שהיא עומדת להסתיים, והשנייה שמעכשיו כל חופשה שנעשה תושווה אליה..."

אחרי 10 דק כבר חברים טובים, עומדים יחד על הפסים ומחכים לרכבת היער

חצי שנה קודם לכן רפרפתי ב "האיגרת", כשעיני נחו על כתבתה של אילה שני בנושא מחנה קיץ בינלאומי למשפחות ברוח ולדורף. זו לא הייתה סתם כתבה, זו הייתה הבטחה ל: "אחת החופשות הנפלאות בחייכם". השתכנעתי. שילוב של אנתרופוסופיה לייט, יערות צפופי עצים, אגמים וניחוח בינלאומי – עושה לנו את זה.

אחרי יום מתיש בבודפשט, בניסיון נואש לטרוף את כל העיר המדהימה הזו ב 12 שעות ערות, שמנו פעמינו לכפר הקטן felsohamor במזרח הונגריה, היישר לבית הספר האנתרופוסופי בכפר.

בתור יוזמה עירונית, בשטח קטן(טן) מוקף בתים פרטיים (נס ציונה), לא היינו מוכנים לבית ספר ליד נחל זורם, בתוך עמק ירוק בינות להרים, שני מטר – מפל, שלושה – אגם גדול וכחול. את פנינו קיבלו ההורים המארחים, שברכו אותנו ביונאפוט (יום טוב) והיפנו אותנו לפגוש את שאר ההורים שכבר הגיעו.

כבר במבט הראשון הבנו שב"בינלאומי" הכוונה ל 80% ישראלים, מעט הונגרים וקנדית אחת, אבל החלטנו לא להיבהל, אלו לא סתם ישראלים, אלו אנתרופוסופים! ברכות קצרות והילדים כבר רצים ומשחקים יחדיו ברחבי בית הספר, ואנחנו יושבים ולוגמים מיץ קר ומתחילים להבין כי זו הולכת להיות באמת חופשה נהדרת.

וזו הייתה. לא סתם נהדרת. פנטסטיקוש! (שזה מה שזה נשמע רק בהונגרית)

בי"ס בכפר קטן מוקף יער גדול עם המון ירוק בעיניים. מושלם.

קודם כל ההליכות בטבע. אי אפשר לדבר מספיק בשבחי ההליכה בטבע. במיוחד עם נעליים מתאימות. לי לא היו וכפות הרגליים זעקו חמס עת לבי התרונן למראה יפי היער, חרקיו וצמחיו. אך למי היה אכפת מכפות הרגליים, כשבכל פעם שבחנתי בחשש את ילדיי (7,10,12) המתלוננים תדיר על כל קילומטר שנגמא בשבילי ארצנו, ראיתי רק חיוכים, קיפצוצים ומיני דילוגים.

כל בוקר התחיל בטקס בוקר, אותו הנחו נערי ונערות הכיתות הגבוהות, שכלל שיר שלמדנו לשיר בהונגרית (!), ולאחריו:

טיולים ביער, שייט באגם, חווה עם נהר לטבילה וארוחה בטבע, פארק מים, פארק הרפתקאות, טירות ורכבת בהר, ליבוד רטוב, הכנת צמידים, ארנקים ומסיכות להצגת הורים וילדים ביום האחרון (משיאי החופשה!), גן חיות ומערות, סלעים מרפאים ו...המון גלידה.

לכל אורך הדרך ובכל יום ליוותה אותנו קבוצת הורים מסורה ואהובה, שהייתה קשובה לכל אמירה ומשאלה, והיו לנו אמירות. במיוחד על האוכל. לאט לאטקיטיהמהוללה וצוות ההורים שעמל אתה במטבח בית הספר, למד שפטריות בשומן חזיר אינו מאכל צמחוני, ואפילו הגולאש חולק לסיר בשרי וסיר צמחוני...

בערב חוזרים לאכסניה על גדת הנחל, למיטה הרכה ולעיסוי כפות רגליים אינטימי לקול נחירות הילדים.

גם מלבדים כאן ביחד!

מודה שחששתי לפני. נסיעה עם ציפייה ל"אחת החופשות הנפלאות בחייכם", יכולה למוטט כל חופשה חביבה. ואילו זו לא רק שלא התמוטטה אלא הגביהה עוף עוד יותר. רק דבר אחד נותר לומר: זו הולכת להיות אחת החופשות הנפלאות בחייכם. באחריות

חשוב לזכור:

  1. ההרשמה לשנה הבאה נסגרת במהירות, כדאי לשריין מקום כבר עכשיו https://www.facebook.com/hamoriwaldorf
  2. אין בעיה לפרוש מהפעילות המתוכננת ולשבת אל מול הר מעל נחל ולקרוא ספר. אני עשיתי זאת ביום של גן החיות והמערה. לילדים ולבעל היה מעולה וגם לי ולספר.
  3. כל החוויות והפעילויות כלולות במחיר.
  4. אתם מוזמנים לקרוא את כתבתה המורחבת של אילה שני לאינפורמציה נוספת מהמחזור הראשון של המחנה.
  5. התכוננו להתאהב. בהורים המארחים עם הלב הפתוח והנדיבות המרגשת, במשפחות המתארחות הורים וילדים כאחד, בנוף, במלצר החתיך בבית הקפה של ארוחות הבוקר ובאווה של האכסניה, באוכל ההונגרי, ובמיוחד – בביחד המשפחתי הפורח ומשגשג בתוך כל היופי הזה.

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך