חינוך אליטיסטי? קבלו ולדורף במוסד לעבריינים צעירים [איגרת 10]

באיגרת הפעם ליקטנו עבורכם מרחבי הרשת 3 אייטמים שוודאי יענינו אתכם:

1. חינוך ולדורף לעברינים צעירים

חשבתם שחינוך ולדורף מתאים רק לילדים "טובים"? תחשבו שוב. לבית הספר ולדורף הקהילתי "Thomas E. Mathews" שבמחוז יובה שבקליפורניה נשלחים רק ילדים שכל אחד מהם לבד היה מפרק כיתה "נורמלית".

כיצד נערים קשוחים אלה מסתדרים עם ברכת הבוקר, כיצד מעוררים סקרנות ללימודים אצל בני נוער שחלקם אינו יודע לקרוא, ומה קורה כשנערים מכנופיות יריבות משתתפים באותו שיעור מוסיקה?

את התשובות תמצאו בסרטון הזה (7:27 דקות),

ומאמר משלים תוכלו לקרוא באתר האמריקאי הנהדר waldorf today

2. למה חינוך ולדורף? התשובה במבטא בריטי נעים לאוזן

סרטון תדמית קצר (3:58 דקות) שהפיקה התאחדות בתי ספר ולדורף באנגליה מסביר בדיוק למה אנחנו אוהבים את חינוך ולדורף, ועונה על כל השאלות וההתנגדויות הטיפוסיות שחינוך זה זוכה להם. אז בפעם הבאה שהדודים שואלים אתכם "מדוע חינוך ולדורף", פשוט שלחו להם את הסרטון הזה

3. ומדוע בכירי עמק הסיליקון מעדיפים לשלוח את ילדיהם לבית ספר שאין בו מחשבים?

כתבה שהתפרסמה בעיתון "כלכליסט" (כן, בעברית) על בית ספר ולדורף פנינסולה בעמק הסיליקון, שאליו הולכים (בין היתר) ילדיהם של סמנכ"ל ההנדסה של גוגל, סמנכ"ל הטכנולוגיות של ebay, ובכירים נוספים באפל, מייקרוסופט, HP ו-Yahoo. אותם הורים ממש חתמו, עם כניסתם לבית הספר, על מסמך המחייב אותם להרחיק מילדיהם הרחיק את הילד מכל מסך אפשרי - כולל טלוויזיה, מחשב, אייפד או טלפון סלולרי. בכתבה מרואיינים גם כמה ישראלים (הורים וילדים), ומעניין לשאול כמה מהורי חינוך ולדורף בישראל הם מתחום ההי-טק.

לקריאת הכתבה

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך