כנסו כנסו: קול קורא להגשת נושאים ודוברים לכנס אדם עולם [איגרת 192]

כנס אדם עולם הקרוב מציג פורמט חדש: מעגלי שיחה והקשבה, פאנלים, שיתוף הקהילה ועשרות נושאים פוטנציאליים לדיון. רוצים להשפיע על הכנס? מלאו את הסקר שהכנו

אני זוכרת את כנס אדם עולם הראשון, לפני שנתיים. אני זוכרת הרצאות, שירה והצגה, אבל מה שבאמת נחקק לי על לוח ליבי זה שפתאום ראיתי בקהל מישהי שהייתה איתי בקורס לפני עשור ומאז לא נפגשנו. זיהינו זו את זו והתחבקנו בהתרגשות. היא סיפרה לי שהנכדים שלה הולכים לבית הספר האנתרופוסופי באלישיב, והיא החליטה לבוא לכנס כדי ללמוד קצת על העולם החדש הזה של הבת שלה. ישבנו לנו בפינה והתעדכנו בקורותינו.

השנה, זכיתי להיות אחראית על התוכן של הכנס וההחלטה הראשונה שלקחנו היא שהכנס הארצי יהיה מקום למפגש של הקהילות האנתרופוסופיות בארץ. עוד החלטה הייתה לשנות את הפורמט: לא עוד שלושה-ארבעה דוברים גדולים וקהל פאסיבי, אלא תמהיל הרצאות היברידי ובעיקר: מעגלי שיחה והקשבה שבהם יוכלו כמה שיותר אנשים להביא את עצמם לידי ביטוי.

הכנס מובל על ידי צוות נושא – קבוצה של מתנדבים ממקומות שונים בארץ, שעוזרים לחשוב, לגבש ולממש את הכנס. אלו הם ניצן פימנטל, משה בר נס, גידי ינקוביץ', אורי פופקו, הלית אפרת, גלעד אלון והילה פופקו. יש לנו כבר המון רעיונות איך להביא כמה של יותר צדדים של הקהילה המגוונת שלנו לידי ביטוי – ובהזדמנות הבאה נספר לכם על כל הרעיונות שהגיעו לידי הבשלה. אבל עכשיו זה עוד השלב של איסוף הרעיונות – ופה אתם נכנסים לתמונה.

אנחנו רוצים לשמוע אתכם: מה אתם רוצים שיהיה בכנס?

מי צריכ/ה לדבר שם? אולי אתם? אילו נושאים מעניינים אתכם? מה אתם רוצים לפגוש שם?

הכנו סקר מיוחד ובו ניתן לכתוב באופן חופשי את רעיונותיכם ומשאלות לבכם לגבי כנס אנתרופוסופי ארצי. כאמור, הכנס יכלול מספר רב של מעגלי שיחה והקשבה, כך שנושאים רבים יכולים לקבל במה. כדי לגרות את בלוטות הדמיון, להלן רשימה של נושאים שכבר הוצעו לנו:

  • המעבר מיוזמה חינוכית לקהילת חיים
  • טיפוח האיכות הנשית הפנימית למען קהילה, חינוך וקיימות
  • יוזמות כלכליות חברתיות ברוח האנתרופוסופית
  • חקלאות ביודינמית בקהילות חינוך
  • צורך השעה: הכפלת כיתות בבתי ספר ולדורף
  • מגוון ושונות בחינוך ולדורף - בתי ספר מיוחדים ושונים ברוח וולדורף.
  • כאן יהיה רשום הנושא שלכם - אם תזדרזו להירשם 

למילוי הסקר לחצו כאן

נ.ב

רשמו לפניכם:

הכנס יתקיים בל"ג בעומר, 26.5.16.


אוהבים את האיגרת?

הזמינו חברים להרשם אליה! (שתפו את הקישור הזה)

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך