מבצע!

חיים אחרים – גיליון 281 – על הסף

בגיליון על הסף אנחנו יוצאים לטיול משני עבריו של המוות. בשנים האחרונות נכנסה עובדת היותו לתוך החיים יותר מאי פעם – אנחנו מדברים עליו על כוס קפה, מציעים ליווי רוחני לאלה הנוטים למות, מעניקים להם טיפול מקל שינעים את הישורת האחרונה שלהם, מוכנים להתקרב אל פחד המוות ומתעניינים איך זה בתרבויות אחרות. מוזמנים להצטרף אלינו לטיול המרתק שעברנו בהכנת הגיליון:

החיים על המתים שכתב עידו אמין מספרת על הטקסים העממיים של יום המתים שחוגגים בצפון אמריקה ברוח תרבויות שונות –  האצטקית, הקלטית, הנוצרית והניאו-פגאנית. החגיגות האלה הופכות למפגש משפחתי וקהילתי שמח ומלכד, שנותן למוות מקום בתוך החיים.

בכבר לא כל כך עמוק באדמה שכתבה גלי ארבל היא מראיינת את פרופ' עמיה ליבליך יוזמת מפגשי קפה מוות, שכתבה ספר הנושא שם זה, וגם משתתפים ממפגשים אלה ובהם הסופרת והמאיירת אלונה פרנקל

באהבה אין קץ ביקשנו מקוראים לשלוח לנו סיפורים שעוסקים בקו התפר שבין חיים למוות וקיבלנו סיפורים על תעצומותיה הלא מתכלות של האהבה.

דפנה מיתר, רופאה פליאטיבית וסופרת, לא נחה על הזרים. תמי לוביץ שראיינה אותה למגזין לפני 20 שנה חזרה לשוחח איתה בעקבות בספרה החדש על סף החיים, שבו כינסה סיפורי מפגש מופלאים עם מטופלים שליוותה אל מותם.

בכתבה הֱיֵה נכון הביאה שיה בונשטיין שלוש מסורות של פרידה מהחיים: ד"ר צילה זן-בר צור מספרת על טקס שלוש השאלות של העדה האפגנית; ד"ר דניאל נוה, שחקר את בני שבט הנאיקה, מספר על מנהגיהן הענייניים של חברות הציידים-לקטים; ליאורה פרייס עוסקת בליווי רוחני ששורשיו בבודהיזם הטיבטי.

בפחד מוות הקיפה נאורה שם-שאול את הפחד הזה חזור והקף, ושאלה: מה בין פחד המוות והחרדה פניו? מי מפחד מהמוות? ממה מפחדים ואיך מודדים? מה עושים כדי לא לפחד? האם אפשר להשתחרר מהפחד?

בדלתות מסתובבות התארח הסופר חיים באר, שסיפר על דלתות הקסם שנפתחו לפניו דווקא כשלא התאמץ.

 39.00  25.00 כולל מע"מ

במלאי

מק"ט: 906281 קטגוריה: תגית:
העגלה שלך