מסע קצת אחר- דבר העורכים- גליון 56

מסע קצת אחר- דבר העורכים- גליון 56

חַפֵּשׂ בְּתּוֹךְ עַצְמְךָ
וְתִמְצָא אֶת הָעוֹלָם
חַפֵּשׂ בְּמֶרְחֲבֵי תֵּבֵל
וְתִמְצָא אֶת עַצְמְךָ

שִׂים לֵב
לפִעְיִמַת המְַּטֻטֶּלתֶ
בֵּין הָעַצְמִי לָעוֹלָם

וּלְךָ תְּגַלֶה עַצְמָהּ
יֵשׁוּת אָדָם עוֹלָם
יֵשׁוּת עוֹלָם אָדָם
- רודולף שטיינר

"חַפֵּשׂ בְּמֶרְחֲבֵי תֵּבֵל וְתִמְצָא אֶת עַצְמְךָ" – מצוידים בהבנה הזאת יצאנו למסע ה-56 של אדם עולם, ליצירת גיליון מסעות. הנושא המרכזי שהעסיק אותנו בתהליך העבודה היה ההבדל בין טיול למסע, וכבר בשלב הראשון הגדרנו לעצמנו שמסע לא תלוי באורכו, גם לא ביפי נופיו או בכמות המזוודות שנארזו לכבודו – מסע, כך הבנו, הוא משהו שחייב להתקיים בפנימי ובחיצוני כאחד.

כותבים רבים, חדשים וּותיקים, תרמו את סיפורי המסעות המרתקים שלהם לגיליון זה ועתה הם שזורים לפקעת שחוטי אריאדנה רבים משוכים מתוכה החוצה, ואנחנו - הפעם כקוראים - מוזמנים לאחוז בכל פעם בקצה חוט אחר ולעקוב אחריו אל תוך לבירינטים מופלאים. בין דפיו של גיליון זה מחכים לכם מסעות למחוזות רחוקים וקרובים: דמנהור שבאיטליה, מֵכה, הפירמידות במצרים, לפלנד הרחוקה, פורטוגל, הודו, מונגוליה, קפריסין, קובה, פרו, אפריקה ואפילו באר שבע – הקיץ הזה תוכלו לשבת בסלון הממוזג ולתת לסיפורים המרתקים לטייל אתכם. ובסיכומו של דבר, בסיפורים שנבחרו לגיליון לא חיפשנו את החוויות המדהימות ביותר, אלא את ההתמרה, זו שהופכת את כל הדרך, גם אם היא קשה, לכדאית, ואת האדם שחוזר מן המסע לשונה מן האדם שיצא אליו.

לעתים מסעה של אחת סוחף אחריו קהילה ואפילו עיר שלמה. כזה הוא מסעה של רחל האן, מייסדת בית ספר זומר. שבילי הגורל הובילו את רחל מטבריה אל הטכניון, לאנתרופוסופיה ולניהול בית ספר ולדורף הגדול באזור המרכז. לאחר 16 שנים היא יצאה לשנת שבתון כפולה, וערכה עמנו שיחת סיכום. ובירושלים, פסטיבל "מקודשת" יציע שוב מסעות משני תודעה ומציאות בעיר. בגיליון זה, שברובו מתייחס לאודיסאה האישית, המפגשים הירושלמים מזכירים לנו את התקווה למסעות של טרנספורמציה שהיא לא רק אישית, אלא קולקטיבית על פני הפלנטה המסעירה והעשירה שלנו.

מגזין אדם עולם נמצא גם הוא במסע מתמשך, שהשנה מציין את שנתו העשירית. בגיליון הזה הוא שמח להציג עיצוב חדש ועדכני, שילווה אותו בשנים הבאות של המסע. תודה רבה לעירית לביא, מעצבת העיתון, על יצירתה.

מאחלים לכם קריאה מהנה וקיץ של מסעות מרתקים.

תמונת השער: דמנהור, עמוד 24. צילום: זאב בן אריה

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך