עלי גביע – לימודי ביוגרפיה וייעוץ ביוגרפי

עלי גביע – לימודי ביוגרפיה וייעוץ ביוגרפי

על ההכשרה שלנו: יוזמת 'עלי גביע' נולדה כדי לענות על צורך גדל והולך בלימודי ביוגרפיה. החזון שלנו נענה לקריאתו של ברנרד ליווכוד, אבי הייעוץ הביוגרפי, ליצור את מה שקרוי במילותיו "תרבות הלב"; הנכחת אור וחום בחיים החברתיים, מתוך האתגר של חיזוק האמצע בישותו של האדם ולידת כוח האהבה בתוכנו.

כל אדם יכול להפוך ער ופעיל יותר בניתוב חייו. דרך עיבוד אירועי עבר, תרגול והתחנכות עצמית, יכולה להתרחש טרנספורמציה באדם היחיד ומשם בחברה כולה, עד לכדי מימוש ייעוד אינדיבידואלי, קהילתי וכלל אנושי.

שנת סמינר הביוגרפיה מאפשרת לכל אדם להיפתח להיכרות עם החוקיות של ההתפתחות הביוגרפית, ביחס לחייו האישיים ולחיי האדם בכלל. באווירה אינטימית של סיפורי חיים בקבוצות קטנות עם מנחה, בתרגילים (אמנותיים), בהתנסויות והרצאות במליאה – נולדת יראת כבוד לאדם ולדרכו.

סמינר ביוגרפיה 

מקום פעילות: קיבוץ הרדוף.

ימי ושעות לימוד: ימי רביעי 20:00-16:00.

הכרה ותעודה: שנת לימוד בפני עצמה, ומהווה שנת בסיס לקראת לימודי הכשרה לייעוץ ביוגרפי.

משך התוכנית: סמינר ביוגרפיה – שנה (30 מפגשים).

שכר הלימוד: סמינר ביוגרפיה – 5,800 ש"ח לשנה.

 

קורס הכשרת יועצים ביוגרפים

מקום פעילות: טבעון.

ימי ושעות לימוד:  ימי שלישי 17:15-9:00.

הכרה ותעודה: תעודת יועץ ביוגרפי.

משך התוכנית: שלוש שנים + סטאז'.

שכר הלימוד: הכשרת היועצים הבאה תיפתח באוקטובר 2024 (לאחר המחזור הנוכחי).

 

סגל המורים: סמינר ביוגרפיה – שלומית ליברמן, אריאלה דורון, אלכסנדר קולון.

הכשרת יועצים ביוגרפים – נלה מרדכוביץ', שלומית ליברמן, אריאלה דורון, קריסטין גרואיי, אבנר המאירי ומורים נוספים.

 

תוכנית הלימודים: הכלי הביוגרפי משלב בצורה מיטבית בין הרחבת נקודת המבט לאור הידע והחוקיות שהאנתרופוסופיה מגלה, לבין הצורך להיכנס ולהאיר את פינות חיינו, שחלקן חשוכות, להכירן ולהגדיל את חופש הפעולה והבחירה שלנו דרכן.

סמינר הביוגרפיה מאפשר לכל אדם לתרגל את פתיחת הלב לרֵעים בסמינר ובחיים, בעבודת מעגל בקבוצות קטנות עם סיפורי החיים של המשתתפים. כמו כן ניתנות הרצאות המרחיבות את חשיבתנו והתבוננותנו בעזרת הידע הביוגרפי שהאנתרופוסופיה מאירה ופעילויות מגוונות.

הכשרת יועצים מרחיבה ומעמיקה את הידע הביוגרפי ומוסיפה עליו לימודי אנתרופוסופיה ועבודה עם מרחבי נפש האדם. בנוסף נלמדות שאלות הדרך הרוחנית ושאלות הסף, ונעשים תרגולים רבים המכשירים את היועצ/ת הביוגרפי/ת כאיש/אשת מקצוע.

 

למי מתאימה ההכשרה? אל ההכשרה לייעוץ ביוגרפי הנפתחת אחת ל-3 שנים, מצטרפים אלה הרוצים להעמיק את הקשר לייעוץ הביוגרפי ולהפוך בעצמם מסייעים ומורים בתחום, דרך סדנאות ביוגרפיה ועבודה עם יחידים, זוגות וקבוצות.

 

אריאלה דורון - 077-5288077

[email protected]

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך