יהדות ואנתרופוסופיה 2

שער גליון יהדות ואנתרופוסופיה 2

גיליון 69 | ספטמבר-אוקטובר 2020

בתוך הסערה האקוטית והכרונית סביבנו, בחרנו להקדיש גיליון זה לאנתרופוסופיה ויהדות – הזדמנות להתבוננות צלולה על מקורם של נושאים רבים שצפים ועולים בקונטראסט חריף של אור וצל בימינו: שאלת המשיח, שאלת קיומו של העם היהודי, שאלת הרפורמה של חז"ל – איך כל אלה משפיעים על חיינו כאן? באילו מופעים התגלגלו כל אלה לקיץ 2020? לזוויות שונות של הנרטיבים הרבים, הקדומים, המתעתעים והמסוכסכים המרכיבים את חיינו נדרשו אלישע אבשלום, רחל אליאור, שמעון לוי, יפתח בן אהרון, נועם שרון, אודי לוי, גיא פז, ישראל קורן, מיכל טל-יה, גלעד אלון, שאול חיים גרוס, סימונה חנוך ואחרים.

רשימת כתבות

5 שאלות עם אילן מקובר

מדור 5 שאלות

נולדתי בינואר 1962 בירושלים, בלב רחביה. הורי ז"ל עסקו בעבודות שניתן לכנותן "צווארון כחול". אבי היה בעלים של מסגריה ואמי עבדה כמזכירה במשרדי ממשלה שונים לאורך השנים. יש לי אחות צעירה אחת. בתיכון למדתי ב"ליד האוניברסיטה". מאחר שאהבתי את הלימודים במדעי הטבע היה לי ברור שאמשיך את לימודיי בכיוון הזה. במהלך השירות הצבאי נפל לידיי ספר בנושא המוח שגרם לי ... קרא עוד »

הילכו שתיים יחדיו

אי אז נפגשו שני זרמים ביהדות: האחד, אזוטרי, דיבר על התגשמות ישות השמש הנצחית בגוף אדם; השני, אקזוטרי, ביטל את הקשר הישיר עם האל דרך נבואה לטובת אמונה וחכמה. הזרמים נפרדו לאלפי שנים ועתה הם אמורים להיפגש באנתרופוסופיה. נכון? תלוי את מי שואלים קרא עוד »

אברהם, משה ושלמה על פי שטיינר

מאברהם, שניטעה בו היכולת הפיזית לתפוס אלוהים שהוא רוח בלבד, דרך משה שמיזג בתוכו את ידע המתקדשים המצריים עם תורת יהוה, ועד לשלמה – החכם באדם – העם העברי שימש במשך 3,000 שנים כמצע להולדת ישות הכריסטוס באדם. אברהם, משה ושלמה כקפסולות של ידע גנטי, רוחני ואמוני קרא עוד »

העגלה שלך