חינוך ולדורף בשפה הערבית

שער גליון חינוך ולדורף בשפה הערבית

גליון 16 | קיץ 2011

חינוך ולדורף פורץ דרך בשפה הערבית הנשים שמאחורי חינוך ולדורף בשפרעם בית ספר ולדורף דו-לשוני בחילף | מסמך היסטורי: ראשית הנתרופוסופיה בישראל | קהילה – איך עושים את זה נכון? | הכיתה כמקום מרפא | וגם: מיחזור מים אפורים אצלך בבית | מה עושים עם בעיות חברתיות של הילד

רשימת כתבות

בשר? חשבו עוד פעם

תעשיית הבשר לא רק גורמת סבל רב לחיות; מסתבר שהיא התעשייה המזהמת ביותר בעולם. תזונה טבעונית המתבססת על מרכיבים לא מעובדים מן הצומח היא התחליף הבריא והמקיים למזון מן החי. לקריאה לחצו >> גיליון 16 אוכל טוב נטלי שוינקלשטיין קרא עוד »

גליון 16 – דבר המערכת

בימים שבהם נכתבות שורות אלה עוזבים חלק מאזרחי ישראל את מסכי המחשב, מרקעי הטלביזיה והספות הנוחות ועוברים לגור באוהלים, מביעים מחאתם בפייסבוק או צועדים כדי להפגין את מחאתם כנגד מחירי הדיור, הדלק, הקוטג' ומה לא. קהל המוחים הוא חתך מייצג של החברה הישראלית, ואינו מורכב מאקטיביסטים מקצוענים בלבד. המחאה העממית מדברת בקולות רבים, ואין לה מסר אחד כי אם עשרות ... קרא עוד »

הכיתה כמקום מרפא

איום רגשי על הילד עלול לגרום לעיבוי גבולותיו מול הסביבה החיצונית או לפריצתם. השראה ופליאה, בתיווך המורה, יש בהן כדי להביא מרפא לנפש הפגועה. לקריאה לחצו >> גיליון 16 הכיתה כמקום מרפא גבע ששון קרא עוד »

דבורים ושמש – סיפור אהבה

לפני שהדבורה יוצאת לאוויר העולם, אומר רודולף שטיינר, היא סופגת לתוכה את כל האיכויות הרוחניות של השמש, מה שהופך אותה לנציגתה עלי אדמות. לקריאה לחצו >> גיליון 16 נפלאות הדבורה הילמר קונמן קרא עוד »

קהילה, סיפור לא פשוט

על פי דיאנה קרישצ'ן, שהעבירה לאחרונה בישראל קורס לבניית קהילות אקולוגיות, ישנם כללי "עשה" ו"אל תעשה" ברורים כאשר מקימים קהילה בימינו. אמיר חרש, בוגר קהילה עירונית בקריית שלום, יצא למסע בין קהילות וניסה להבין מדוע כולם רוצים קהילה, אך כה מעט אנשים בימינו מצליחים לחיות בה. לקריאה לחצו >> גיליון 16 קהילה סיפור לא פשוט אמיר חרש קרא עוד »

עולם של אור

חקר האור המודרני הגיע למסקנה שהאור אינו "מחליט" אם הוא חלקיק או גל לפני שהוא נקלט במכשיר המדידה, ושהחלטתו תלויה ברצונו של עורך הניסוי. הקושי של המדע להבין את האור נובע מכך שהאור, במהותו, אינו דבר חושי. לקריאה לחצו >> גיליון 16 רוח הזמן חן עתיד קרא עוד »

אלכוהול: השד שיוצא מהבקבוק

החברה המערבית אימצה גישה סלחנית ואף מעודדת כלפי צריכת משקאות אלכוהוליים, אף-על-פי שאלכוהול הוא סם קשה מובהק. מהי השפעתו הפיזית, הנפשית והרוחנית של אחד החומרים המזיקים ביותר לאדם המודרני? לקריאה לחצו >> גיליון 16 בריאות דר מוטי לוי קרא עוד »

אמא, אין לי חברים

לאחרונה פנתה אלי אמא לילדה בכיתה ה' בנוגע לקושי ניכר של הילדה בזירה החברתית של כיתתה. הילדה חווה תסכולים כשהיא מנסה ליצור קשרים חברתיים ולבסס יחסי חברות מתמשכים עם בני ובנות כיתתה. האם פנתה בעניין זה להורי בנות אחרות בכיתה, אך נסיונותיה נתקלו במורכבות העניין ובעצם יכולתם של הורים אחרים לסייע. האם אף פנתה לצוות החינוכי בבית הספר, וחברי הצוות ... קרא עוד »

העגלה שלך