משחקי מחשב והשפעתם על ילדים

שער גליון משחקי מחשב והשפעתם על ילדים

גליון 17 | סתיו 2011

יעקוב ערנן: יש פתרון לסכסוך במזהת ואפשר לקרוא אודותיו במדור "שיחת היום" | כלכלה אנתרופוסופית – יש דבר כזה | רוח הזמן: מלחמה מיכאל בדרקון | סוד הקסם של שומרי הגן | מדוע נעלמות הדבורים? מבנים חברתיים לדיאלוג בין הורים למורים | וגם: פלאפון, ילדים והורות | מתכון לחומוס ביתי בטעם של חומוסיה

רשימת כתבות

גיליון 17 – דבר המערכת

בין גיליון הקיץ לגיליון הסתיו התפרצה בישראל מחאה חברתית שלא ראינו כדוגמתה. שורשיה של מחאה זו הן מחד תחושה של מיאוס מהחלה בלתי מאוזנת של חוקי כלכלת השוק החופשי, ומאידך שינוי תודעה מתמשך, שחל בעולם בתקופה הזאת ומבטא את רוח הזמן. דפני ליף, סתיו שפיר ושותפיהן היו לגיבורי הקיץ, אבל כרגע נדמה שגלי המחאה התנפצו על סלעי השלטון. לקריאה לחצו ... קרא עוד »

מבנים חברתיים לדיאלוג בריא בין הורים למורים

ההורים בבית ספר ולדורף אינם חלק ממצבת כוח האדם הרשמית של בית הספר, אולם בזכות מעורבותם יש לראות אותם כחלק בלתי נפרד מהמוסד. מבנה ארגוני נכון ויישום עקרונות של עבודת צוות יכולים לפתח קשר טוב למשך שנים. לקריאה לחצו >> גיליון 17 מבנים חברתיים לדיאלוג בריא בין הורים למורים רונן האן קרא עוד »

מבוא לכלכלה משתפת

הגישה האנתרופוסופית לכלכלה רואה ברווחת האדם ערך עליון, אך אינה סוציאליזם. היא גם מעודדת חופש, יצירתיות ויזמה, אך אינה קפיטליזם. היא שמה את האדם במרכז התהליך הכלכלי, וקוראת לו לקחת בו חלק מודע. לקריאה לחצו >> גיליון 17 מבוא לכלכלה משתפת ארתור אדוארד קרא עוד »

גיליון 17 – רגע של עברית

מְחאָהָ בחודשים האחרונים נעה בארץ רוח של מחאה, שהרבה שנים לא הכרנו כדוגמתה. הרוח היא חדשה, אבל המילה ותיקה ביותר, כמו הרבה מילים שאנחנו משתמשים בהן. השורש של המילה מחאה הוא מ-ח-ה, שהמובן הבסיסי שלו הוא מכה. מובן זה מתקיים גם בשורש מ-ח-א, שממנו נולדה המילה מחיאה. כשאנו מוחאים כפיים, אנו מכים בשתי ידינו זו בזו כאות הערכה לאחר. לקריאה ... קרא עוד »

מלחמתו של מיכאל בדרקון

מסורות רוחניות רבות מקטינות בערכה של החשיבה, אולם דרכו של האדם לחופש תלויה ביכולתו לחשוב מחשבה עצמאית. בדרך הרוחנית המודרנית חשיבה קרה ולוגית מפנה את מקומה לחשיבת הלב. זו המשמעות של תמונת מיכאל והדרקון. לקריאה לחצו >> גיליון 17 רוח הזמן דני אמן קרא עוד »

גיליון 17 – מילי עני לי

מדוע גני ולדורף חשוכים? מילי שלום, אני שוקלת לשלוח את בתי הבכורה לגן ולדורף, אולם יש בי חששות מסוימים. איני מבינה מדוע הגנים חשוכים ושקטים. האם אין בכך דיכוי של שמחת החיים הטבעית שקיימת אצל ילדים? בתודה מראש, אמא מתלבטת לקריאה לחצו >> גיליון 17 מילי עני לי קרא עוד »

היפוך תמונת המחלה

הרפואה המערבית והרפואה האלטרנטיבית משלימות לכאורה זו את זו, אך למעשה שתיהן מייצגות גישה לפיה המחלה היא מטרד לא נעים, שאותו יש לסלק. התפיסה הרוחנית המודרנית רואה במחלה חלק בלתי נפרד מתמונת האדם המלאה, שלב הכרחי בדרך להיותו אדם חופשי, מוסרי ושלם יותר. לקריאה לחצו >> גיליון 17 היפוך תמונת המחלה נורית רוזנגרטן קרא עוד »

העגלה שלך