נקיון הבית כמפתח להתפתחות רוחנית

שער גליון נקיון הבית כמפתח להתפתחות רוחנית

גליון 19 | אביב 2012

על ניקוי וכיבוד: ניקיון הבית כמפתח להתפתחות רוחנית | חינוך ולדורף – השאלות הנפוצות ביותר חלק ב' | דלת רוחנית לנפש: שיחה על פסיכותרפיה אנתרופוסופית | דרמה אינטואיטיבית: למצוא את התשובות שכבר ידעת | צו קרמתי, הגשמה קרמתית, גמול קרמתי | הצייר פול קלה והפילוסופיה של החירות | וגם: מובייל פרפרים אביבי במיוחד

רשימת כתבות

הסינכרוניזציה של התזונה

כשאני מפנקת את עצמי בקפה וקרואסון, באותו רגע אני ממש מבסוטית, אבל זמן קצר לאחר כן גופי שואל אותי: "למה עשית לי את זה?". אין לי תשובה ואני גם יודעת שמדי פעם אמשיך לחזור על כך. לקריאה לחצו >> גיליון 19 אוכל טוב יוטקה הרשטיין קרא עוד »

חווית אהה! במתח שבין רושם למושג

בספרו "הפילוסופיה של החירות" מדבר שטיינר על "רושם" ו"מושג" כעל שני קטבים בתודעת האדם. האמן השוויצי פול קלה ) Paul Klee ( השתמש בעקרון זה כדי להעניק לצופיו דרמה תודעתית. לקריאה לחצו >> גיליון 19 אמנות ואנתרופוסופיה אורי כהן קרא עוד »

5 שאלות עם שאול גרוס

שאול גרוס נולד ב 1973- , בירושלים למשפחה דתית והתחנך בזרם הדתי-לאומי (בני עקיבא). בגיל 15 נטש את הדרכים המקובלות והחל במסע ארוך לחיפוש עצמי שכלל תחנות בישראל, הודו ואירופה. בגיל 24 החל ללמוד מוסיקה ב"רימון", ושנתיים לאחר מכן פנה ללימודי חינוך ואנתרופוסופיה. לקריאה לחצו >> גיליון 19 5 שאלות   קרא עוד »

בלגן מאורגן

בין הכאוס לסדר עומדת החברה הכאורדית, שמונעת על ידי מטרה וערכים משותפים. די הוק, מייסד חברת ויזה העולמית, הקים אותה ככזאת בשנות השישים, אך פרש ממנה לאחר שהבין שלמרות ההצלחה הפיננסית האדירה, הוא נכשל ביישום צורת החשיבה החדשה שניסה ליישם בה. לכניסה לחצו >>  גיליון 19 חינוך לקיימות איל בלוך קרא עוד »

הצו הקרמתי והגשמתו: נקודות מפנה ביוגרפיות בראי הקרמה

חייו ומעשיו של אדם עשויים להיות מובנים יותר אם נתבונן בהם מנקודת המבט של צו, הגשמה וגמול קרמתי. הגשמת הקרמה עשויה לעמוד בניגוד לחוקי המוסר המקובלים, ופתרונה מצריך לרוב קרבן אישי. לקריאה לחצו >> גיליון 19 הצו הקרמתי והגשמתו נקודות מפנה ביוגרפיות בראי הקרמה אורנה בן דור קרא עוד »

גיליון 19 – דבר המערכת

מהי אנתרופוסופיה? כל אדם הקושר עצמו למילה הזאת בצורה כזו או אחרת ודאי נשאל שאלה זו פעמים רבות, וקרוב לודאי שהתפתל באי נוחות כשניסה לספק תשובה כלשהי. ואם ענה, מן הסתם הייתה תשובתו שונה מן התשובה שסיפק בפעם הקודמת שנשאל שאלה זו. אחד ממאפייני האנתרופוסופיה הוא שלא ניתן לקטלג אותה תחת הגדרה לקסיקלית אחת, והגדרתה משקפת בראש ובראשונה את עמדתו ... קרא עוד »

דלת רוחית לטיפול בנפש

הנרייטה ואד דקרס, זוג הולנדי, מסתובבים ברחבי העולם ומפיצים את בשורת הפסיכותראפיה האנתרופוסופית. החורף הם הגיעו בפעם החמישית לישראל. לקריאה לחצו >> גיליון 19 דלת רוחית לטיפול בנפש נועם שרון וסימונה מצליח חנוך קרא עוד »

העגלה שלך