שני פרויקטים מדליקים וחשובים לתמוך בהם הקיץ [איגרת 265]
אמא ובת מהגן בניו דלהי תופרות בובה ביחד

שני פרויקטים מדליקים וחשובים לתמוך בהם הקיץ [איגרת 265]

מימון המון הפך לכלי משמעותי לקידום פרויקטים אמנותיים וחברתיים. היום אתם יכולים לתמוך במוסיקה אורגנית שנמצאת בהריון עם רביעייה, ובבית ספר וולדורף בניו דלהי מוסיקה אורגנית מסכמת עשור של פעילות בפרץ של יצירתיות

בן אדם הכי מתחבר לאלה שמזכירים לו את עצמו. את שאול גרוס, הרוח החיה שמאחורי מוסיקה אורגנית, אני מכיר ומלווה מרחוק כבר זמן רב. אך רק לאחרונה, כשחברנו יחדיו כדי להוציא לפועל את פסטיבל אי שם, הבנתי כמה קווי דמיון ביוגרפים יש בינינו: החל מהילדות בירושלים, דרך מסעות החיפוש העצמי שהובילו לאנתרופוסופיה (במקרה של שאול הוא הוסיף לחפש ולחקור גם לאחר מכן; אני קצת נעצרתי), ועד לרצון המשותף להביא לעולם אימפולס תרבותי חדש הנובע מתוך האנתרופוסופיה. אצלי – אדם עולם ואדם צעיר; אצלו – פרויקט מוסיקה אורגנית, שמנגיש לציבור מוסיקה איכותית לילדים, ושעל ברכיו המוסיקליות גדל דור חדש של ילדים (כולל הבן שלי), שעבורם "שיר מבוקר עד ליל" הוא מה ש"הכבש השישה עשר" היה להוריהם. מאז האלבום הראשון יצאו עוד ארבעה אלבומים, הועלו הפקות מצליחות ("סיפורים מארץ קולילי" ו"מסביב לעץ התות"), וגם אלבום יחיד למבוגרים הוקלט. כל זה לצד קרירה כמורה וניהול אולפן הקלטות – הספק לא רע לעשר שנים, הייתי אומר.

להקת מוסיקה אורגנית

אבל עכשיו נראה ששאול הגזים אפילו ביחס לעצמו; לציון עשור למוסיקה אורגנית, שאול מוציא לאור לא פחות מארבעה (!) מוצרים חדשים, שני דיסקים ולראשונה גם שני ספרים, שמצד אחד אורזים מחדש ומסכמים את הפעילות שנעשתה עד כה, ומצד שני מרחיבים את מותג "מוסיקה אורגנית" ומנגישים אותו גם לקהלים חדשים. כל אחד מהמוצרים נפלא בפני עצמו, ואני מקווה שהעובדה שהם יוצאים ביחד לא תגרום להם להאפיל זה על זה.

המוצר הראשון והשאפתני ביותר בעיני הוא "Songs from Dawn till Dusk", תרגום לאנגלית של הדיסק הראשון (וכנראה המצליח ביותר), "שיר מבוקר עד ליל". הדיסק הוא תרגום אחד-לאחד של 'שיר מבוקר עד ליל', ושרים בו זמרים וזמרות דוברי אנגלית. הדיסק השני שייצא הוא "סיפורים מארץ קולילי", המשלב שירים וסיפורים מתוך המופע המספר את סיפור מעגל עונות השנה. לצד שני הדיסקים, יראו אור שני ספרים חדשים: האחד, "שיר וסיפור לכל עת", הוא אוסף השירים והסיפורים המלא של מוסיקה אורגנית, שיאוירו ויכרכו יחד בכריכה קשה –רעיון נהדר ומוצר משלים נפלא לחמשת הדיסקים של ההוצאה. הספר השני נקרא "מבוקר עד ליל", והוא ספר פעוטות עם דפים קשיחים המכיל ארבעה סיפורי-שיר המספרים את סיפורם של אח ואחות, גיל ואיתמר, היוצאים לטיול – מבוקר עד הערב.

כמקובל בשנים האחרונות, מבקש שאול את תמיכתהציבור במימון המוצרים שהוא מקדם. ניתן לרכוש אותם מראש או להזמין הופעות של מוסיקה אורגנית – ובכך הקהילה הופכת לשותפה פעילה בהגשמת החזון. נותר עוד פחות משבוע לתמוך – אז אל תדחו את הרגע.

לדף הפרויקט של מוסיקה אורגנית באתר הדסטארד

***
לאחרונה ביקר בישראל נרנדה מודי, ראש ממשלת הודו, ובישר על אביב חדש ביחסים בין שתי המדינות שגם הן, כמוני וכמו שאול, חולקות קווי דמיון ביוגרפיים מעניינים. אך עם כל הכבוד לשיתופי פעולה צבאיים וכלכליים, בתחום חינוך הוולדורף קיים כבר שיתוף פעולה מחמם לב שהתחיל עם ישראלית בשם איילת לוי אשכול, שהכירה את יוזמת חינוך מוולדורף בניו דלהי עוד בשלבי הקמתה. היא כתבה על כך באדם עולם, ובעקבות הכתבה הגיעה לשם כרמית אסתר שחם, מורה למלאכות ובעלת טור המלאכות בעיתון. מפה לשם, הקיץ חוזרת לשם אסתר והפעם היא רוצה להביא איתה תמיכה כספית שתאפשר לבית הספר לפתוח כיתה חדשה, לתחזק את המבנה הקיים, לבנות כלי נגינה ולרכוש ספרי לימוד וכלי כתיבה. סכום הגיוס של אסתר מאוד צנוע, אך מצד שני הוא משמעותי מאוד בהודו.

לדף הפרויקט של אסתר כרמית שחם

אסתר שחם ונמיטה, מקימת בית הספר האנתרופוסופי בניו דלהי הודו

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך