ארכיון התגיות: אמנות אנתרופוסופית

משוויץ לשפרעם, באהבה: מופע אוריתמיה בערבית ועברית [איגרת 119]

מבין כל הפירות של מדע הרוח האנתרופוסופי, לאמנות האוריתמיה שמור מקום מיוחד. רבים מדברים על "אמנות אנתרופוסופית", בעוד שלמעשה כמעט ואין אמנות אנתרופוסופית; מה שיש זה אמנות שהופרתה על ידי חשיבה אנתרופוסופית. האוריתמיה, לעומת זאת, היא אמנות אנתרופוסופית של ממש, שהומצאה על ידי מייסד האנתרופוסופיה, ד"ר רודולף שטיינר, בשיתוף זוגתו מרי שטיינר פון-סיבורס, אשר פיתחוה כאמנות תנועה חדורה ברוח ומרפא. התנועה ... קרא עוד »

אמנות אנתרופוסופית? גיליון אדם עולם החדש מברר האם יש חיה כזאת [איגרת 100]

אדם עולם - אנתרופוסופיה בישראל

הגיליון החדש של אדם עולם מברר האמנם קיימת אמנות אנתרופוסופית, בעזרת כמה מטובי הכותבים בתחום בישראל. קראו את דבר העורך שמסביר למה בחרנו לעסוק בנושא הרעיון לגיליון הזה חי בי מהמפגש הראשון שלי עם האנתרופוסופיה, אבל הוא זכה לדחיפה רצינית כאשר קיבלתי שיחת נזיפה על איורים שפרסמתי באחד מגיליונות "אדם עולם". "הציורים האלה הם בכלל לא אנתרופוסופיים, הם מגחיכים ומעוותים ... קרא עוד »

פנים אל פנים עם אמנות האוריתמיה [איגרת 94]

אדם עולם - אנתרופוסופיה בישראל

מופע חדש של אנסמבל האוריתמיה ירושלים הוא הזדמנות נדירה לחזות באמנות אנתרופוסופית מקורית אחד מהתחומים המרכזיים שבהם האנתרופוסופיה מפרה את חיי האדם הוא האמנות – עד כדי כך שאנשים נוטים לחשוב שיש דבר כזה 'אמנות אנתרופוסופית' (הגיליון הקרוב של אדם עולם, שיראה אור לקראת סוף אפריל, יעסוק בדיוק בשאלה הזאת). לסברה הזאת יש רגליים – כי הרי האנתרופוסופיה משפיעה בצורה ... קרא עוד »

האמנות – ליבו של מדע הרוח האנתרופוסופי

אדם עולם - אנתרופוסופיה בישראל

בעיסוק האמנותי ממלא האדם את יעודו כאדם ומגשים את שליחותו כישות בהשתנות, ובכך מממש הוא את אנושיותו בצורה הגבוהה ביותר פורסם לראשונה בגיליון קיץ 2012 של מגזין אדם עולם רבות מהנפשות הקשורות עם מדע הרוח האנתרופוסופי, נמשכות אל עיסוק אמנתי זה או אחר, המלווה את חייהן, גם אם עיסוק אמנותי זה לא מהווה בהכרח את מרכז פועלם. כשנשאל פעם ד"ר ... קרא עוד »