ארכיון התגיות: חקלאות ביודינמית

על הדומה והמשלים בין חקלאות ביודינמית, אורגנית ופרמקלצ'ר

חקלאות ביודינמית

רבים ורבות שואלים אותי על הקשר, ההבדלים והשיתוף בין חקלאות ביודינאמית, חקלאות אורגנית, ופרמקלצ'ר. לתשובה יש הרבה מרכיבים, ואני אנסה לרכז אותם ברשימה זאת. אשמח מאוד להערות דיוקים והשלמות. לפני שאדון בהבדלים, שווה להזכיר את הדמיון: הבסיס המשותף לכולם הוא בגישה והתכוונות הוליסטית לקשר בין אדם לטבע ולתהליך ייצור המזון. כל גישה מביאה את התובנות היחודיות שלה מתוך הרקע שבו ... קרא עוד »

מכים שורשים: דיווח מכנס החורף של החקלאות הביודינמית בישראל [איגרת 242]

ביום שישי הקרוב נציין את חג האילנות, בנטיעות ופעולות למען איכות הסביבה. מי שעבורו כל יום הוא ט"ו בשבט הוא לירון ישראלי, חוקר ויועץ ביודינמי מהררית, שבשלוש השנים האחרונות פועל במרץ לביסוס תחום החקלאות הביודינמית בישראל. למי ששומע על החקלאות הביודינמית לראשונה, קצת רקע: מדובר ביישום של האנתרופוסופיה לחקלאות, והוא מבוסס על סדרת הרצאות שרודולף שטיינר נתן לחקלאים בשנת 1924, ... קרא עוד »

חקלאות ביו דינמית

חקלאות ביו דינמית- זריעת חיטה

התשתית לחקלאות הביו דינמית הונחה בידי רודולף שטיינר בשנת 1924, לאור פנייתם של מספר חקלאים אשר גילו דאגה רבה נוכח ההתדרדרות בבריאות של זני צמחים ובעלי חיים. בסדרת ההרצאות שנתן, הביא רודולף שטיינר גישה הוליסטית לחקלאות הרואה את הצמח כחלק ממכלול המקיף גם את בעלי החיים, הסביבה האנושית והישויות העל-חושיות שסובבות אותו. בכך החקלאות הביו דינמית לוקחת את הגישה של החקלאות האורגנית ... קרא עוד »