ארכיון התגיות: לירון ישראלי

להחזיר את החיים והאיזון לאדמה: שיחה עם חקלאי ביודינמי [איגרת 276]

זריעות סתיו- לירון ישראלי, חקלאי ביודינמי

חופשת הסוכות שמתחילה מחר היא הזדמנות נהדרת להקדיש זמן למשפחה. יש שיבחרו לטייל ביחד, ויש שיעדיפו להקדיש את הזמן לטיפוח הבית ולהכנתו לקראת ההתכנסות לתוכו בימי החורף. אחד המדדים הטובים ביותר לבית מוחזק היטב הוא מצב הגינה. לכן שוחחנו עם לירון ישראלי, כותב מדור החקלאות הביודינמית באדם עולם, ושאלנו אותו כיצד נכין את גינתנו לחורף. "הסתיו הוא באמת זמן טוב ... קרא עוד »

מהודו באהבה: לוח שנה ביודינמי ראשון בעברית [איגרת 172]

בתקופה זו, שהימים מתקצרים והשרוולים מתארכים, ניתן להרגיש בקלות יחסית את השפעת גרמי השמים עלינו, תושבי האדמה ואזרחי הקוסמוס. עם השמש זה קל: הקיץ והחורף, האביב והסתיו, כולם מקבלים ביטוי נאה הן בעולם החיצוני, והן בעולמו הפנימי של האדם (אם הוא שם לב לכך). אך למעשה, גם לגרמי שמים אחרים יש השפעה על עולמנו. הירח, למשל, משפיע על המים, מה ... קרא עוד »

חקלאות ביו דינמית

חקלאות ביו דינמית- זריעת חיטה

התשתית לחקלאות הביו דינמית הונחה בידי רודולף שטיינר בשנת 1924, לאור פנייתם של מספר חקלאים אשר גילו דאגה רבה נוכח ההתדרדרות בבריאות של זני צמחים ובעלי חיים. בסדרת ההרצאות שנתן, הביא רודולף שטיינר גישה הוליסטית לחקלאות הרואה את הצמח כחלק ממכלול המקיף גם את בעלי החיים, הסביבה האנושית והישויות העל-חושיות שסובבות אותו. בכך החקלאות הביו דינמית לוקחת את הגישה של החקלאות האורגנית ... קרא עוד »