הרדוף מזון אורגני ותנובה כבר לא: הפרטים המלאים [איגרת 21]

בימים שבהם עולה מחדש לדיון השאלה האם מזון אורגני הוא בריא יותר ממזון רגיל, שוק המזון האורגני בישראל עבר טלטלה זוטא בעקבות הודעתה של תשלובת המזון תנובה על ארגון מחדש של יחסיה עם קיבוץ הרדוף. לפי ההודעה שפרסמה החברה בעמוד הפייסבוק "הרדוף – קהילת האוכל האורגני", תנובה תפסיק לנהל את פעילות המותג בתחומי המאפייה, המוצרים היבשים, הפירות והירקות, וכל אלה יעברו לידי הקיבוץ. יחד עם זאת, תנובה תמשיך לנהל את תחום החלב והביצים האורגניות, ותתמקד בפעילות זו.

ישי שפירא, מנכ"ל הרדוף מזון אורגני, מאשר את הדברים ומרחיב: "המהלך החל ביזמה של תנובה, אך נעשה בתאום ושיתוף פעולה מלא מצידנו. הרעיון הוא שתנובה תתמקד בדברים שהיא מבינה בהם – ביצים וחלב – ואנחנו נמשיך לפתח את שאר התחומים בשיתוף חברה פרטית בשם 'אול-אורגני'. עם החברה הזאת אנו נמשיך לפעול לקידום צריכת המזון האורגני בישראל".

דודו לוי, מרכז משק הרדוף, הוא אחד מהאנשים שהובילו את המהלך. לדבריו, הארגון מחדש של יחסי הכוחות היה הכרחי כדי לאפשר את המשך פעילותו של המותג, וכי התקווה הגדולה שלו היא שבעקבותיו תצליח תנובה למכור יותר חלב אורגני, כאשר כיום היא אינה מממשת את פוטנציאל המכירות שלה בתחום. לתרחיש כזה תהיה השפעה טובה על קיבוץ הרדוף, מוסיף לוי, אך הוא אינו מוכן לפרט כיצד הדבר ישפיע על הקיבוץ, או מה בדיוק מערכת היחסים בין הרדוף מזון אורגני לקיבוץ הרדוף.

הרדוף מזון אורגני ותנובה החלו לשתף פעולה בשנת 1998, כאשר יוזמת המזון האורגני של הקיבוץ נקלעה לקשיים כלכליים. תנובה בחרה למתג את קו המוצרים שלה על שמו של הקיבוץ, דבר שהביא לו פרסום רב וגם תמלוגים כלשהם. לדברי אחד מחברי הקיבוץ, החיבור עם תנובה הביא לניתוק הקשר בין הקיבוץ לצרכנים. מבחינתו, המהלך החדש יכול לעשות רק טוב.

נועם שרון

תיקון טעות מהאיגרת הקודמת

שמה של יזמת חינוך ולדורף באזור מודיעין, שעברה לעיר שהם, הוא "אלומות" ולא כפי שנכתב.

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך