.

הידעת ש...

המטרה של החינוך האנתרופוסופי הוא ליצור לילדים סביבת התפתחות בריאה, שמאפשרת להם להביא לידי ביטוי את הייחודיות שלהם.

מערכת החינוך האנתרופוסופית היא מערכת החינוןך האלטרנטיבית המצליחה ביותר בעולם, אך למעשה, כל משפחה שמעוניינת בכך יכולה להכיר את הגישה האנתרופוסופית לחינוך וליישם את עקרונותיה בבית.

צפו בפרק מתוך הקורס: איך לדבר עם ילדים

הרצאה מלאה מאת תמר לאור

אמנות ההורות - הורות עכשווית בהשראה אנתרופוסופית

12 הדרכות וידאו בנושאים מרכזיים בהורות

הרצאה ראשונה: איך מדברים עם ילדים? 

תמר לאור, מלווה חינוכית

איך ילדים תופסים את העולם? איך מדברים אליהם בהתאם לתפיסת העולם שלהם? איך תקשורת שלא מבינה את עולם הילדים יכולה ליצור אצלם פחדים והסתגרות, ואיך תקשורת נכונה עם הילדים יכולה לגרום להם לשתף פעולה גם עם ניקיון החדר והמקלחת?

ההדרכה עונה על כל השאלות הללו ועוד, ונותנת השראה לבנייה של ערוץ תקשורת בריא בינינו לבין הילדים שלנו, מבלי לגרום להם לוותר על הילדות שלהם. 

הרצאה שנייה: סדר יום – בוקר, צהריים, ערב

מיריה רון, מלווה חינוכית לגנים והורים

מה חשיבות הסדר יום הקבוע בחיי הילד? מה כדאי לעשות בבוקר, עם היקיצה? ובצהריים, אחרי הגן ובית הספר? איך מסיימים את היום ביחד? ואיך יוצרים הרבה זמן איכות עם הילד ועדיין מספיקים לעשות את כל מטלות הבית?

ההדרכה נותנת השראה לבניית סדר יום קבוע ומיטיב עם ילדים, והרגלים שייטיבו עם כל בני הבית. 

הרצאה שלישית: משחקים וצעצועים

מיריה רון, מלווה חינוכית לגנים והורים

אילו משחקים מתאימים לאיזה גיל? מהם שלבי ההתפתחות במשחק של הילדים, ואילו צעצועים מתאימים לכל שלב? מה הבעיה עם צעצועים קנויים? ההדרכה הזאת יכולה לחסוך לכם הרבה כסף ומקום בבית... 

 

הרצאה רביעית: תזונה אצל ילדים

מיריה רון, מלווה חינוכית לגנים והורים

באיזה מובנים המזון בונה את הילדים שלנו? מה חשוב שיהיה באופן שבו הוא אוכל – ולא רק מנקודת המבט של הוויטמינים ואבות המזון? כיצד מקנים לילד הרגלי אכילה בריאים ומלמדים אותו להתייחס לאוכל ולאכילה בכבוד גם בלי לעשות מהפך במטבח? 

הרצאה חמישית: חום אצל ילדים

ד"ר מוטי לוי, רופא ראשי בכללית רפואה משלימה

מה תפקידן של מחלות החום בילדות? כיצד הן קשורות ל"אני" ולהתפתחות התקינה של הילד? מה צריך לעשות כשלילד יש חום? אילו פתרונות טבעיים יש להורדת חום? הדרכה שמשלבת ידע רפואי-מערבי, ידע אנתרופוסופי ורפואה עממית והומאופטית. 

הרצאה שישית: נזקי המסכים

ד"ר מוטי לוי, רופא ראשי בכללית רפואה משלימה

למה צפייה במסכים (מחשב, טלוויזיה, טאבלט, סמארטפון) כל כך מזיקה לילדים? מה קורה למוח ולמערכת העצבים של הילדים בזמן צפייה במסך? אילו יכולות ותפקודים של הילד נפגעים כשהוא מבלה זמן רב מידי מול המסכים? ההרצאה מגיעה ביחד עם מדריך מיוחד לצמצום שעות המסך של הילדים. 

הרצאה שביעית: התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז

ד"ר מוטי לוי, רופא ראשי בכללית רפואה משלימה

מה גורם לעלייה התלולה בהפרעות הקשב והריכוז בימינו? מהם סוגי ההפרעות? מה הדברים שגורמים להופעת מתח (stress) אצל ילדים? מה אפשר לעשות בבית כדי להוריד את רמות המתח ואת הפרעות הקשב והריכוז? מתי מתאים לתת ריטלין, ומה אפשר לעשות בדרכים התנהגותיות ותרופות טבעיות לפני שפונים לרטלין?

הרצאה שמינית: שירה לילדים

שאול גרוס, מוסיקאי ומורה למוסיקה

למה חשוב שנשיר לילדים? איזה גשר בונה השירה בין נפש הילד והמבוגר? מה השירים שמתאימים לילדים? מתי טוב לשיר לילדים? שירי ערש, שירי חגים וקבלת שבת, כולל דוגמאות. וגם: מה עושה הורה שחושב שהוא מזייף?  

הרצאה תשיעית: הורות כמנוף להתפתחות אישית

מתן יובל, מלווה חינוכי

ההורות בתקופתנו מאוד מאתגרת: מצד אחד אנחנו במרוץ הישרדות בלתי נפסק, ומצד שני אנחנו נדרשים לעצב את ההורות מתוך עצמנו. מתוך האתגר הזה אנחנו צריכים לעשות את הפעולה ההורית שבה ההורה הוא יוצר הסביבה המתאימה ונכונה לילד שלו. כיצד עושים זאת? איך הקשיים של הילד יכולים לעזור לנו לעבוד על עצמנו? הרצאתו של מתן יובל, מלווה הורים ומדריך צוותים חינוכיים, מראה לנו איך אתגרי ההורות יכולים לעזור לנו להתפתח כני אדם בתקופה הזאת. 


הרצאה עשירית: סמכות הורית אוהבת

מירי מתתיה, מלוות הורים

הורים רבים פוחדים ממושג הסמכות, כיוון שהם לא רוצים "לכלוא" את הנשמה של הילד. מירי מתתיה, מלוות הורים, טוענת שהגבולות והסמכות הן המסגרת שבתוכה יכול הילד להרגיש חופשי ולפרוח. מהן הדרכים שבהן אנחנו מפתחים את הסמכות שלנו כלפי הילדים, כך שתגיע ממקום של אהבה וכבוד הדדי ולא ממקום של כעס, איומים ועונשים? איך עוזרים לילדים שלנו להבין שאנחנו אוהבים אותם גם כשאנחנו אומרים להם "לא"? כל זאת ועוד, בהדרכה שלפניכם. הרצאה אחת עשרה: יצירה עם ילדים

ורד סבילה כהן, מומחית למלאכות יד אנתרופוסופיות

יצירה משותפת עם ילדים משנה את האווירה בבית בצורה משמעותית. יצירה שתלויה בבית מנכיחה את האהבה שנתנו והשמחה שיצרנו. מלאכות מלוות את האדם משחר ההסטוריה, אך בעידן המודרני הצורך בהן נעלם וילדינו עשויים לגדול ללא נוכחותן המיטיבה בחייהם, לגוף ולנשמה. יצירה משותפת היא זמן האיכות האולטימטיבי: היא מחזקת את הקשר בין ההורים לילדים, משפרת יכולות מוטוריות אצל הילדים, מלמדת את הילדים את החשיבות של התהליך ונותנת להם שקט פנימי שמאוד קשה למצוא היום אצל ילדים.

בהדרכה "יצירה עם ילדים" מסבירה ורד סבילה-כהן את חשיבות היצירה המשותפת, איך עושים זאת נכון וגם מדגימה איך יוצרים ביחד מובייל פרפרים יפהפה. הרצאה שתים עשרה: בחירת גן ילדים

מיריה רון, מלווה חינוכית לגנים והורים

גן הוא הבית השני של הילד, ולעתים הוא יבלה שם את רוב שעות הערות שלו ביום. איך בוחרים גן ילדים (לא אנתרופוסופי)? מהם הפרמטרים החשובים ביותר שצריך לשים אליהם לב? כל זה בהדרכה החשובה של מיריה רון, מלווה גנים ומדריכת הורים. כל הדרכה מגיעה בליווי מאמרים משלימים מתוך מגזין אדם עולם, להעמקה נוספת

 מדריך מיוחד במתנה: איך מרחיקים את הילדים מהמסכים?

מתנה לילדים: גיליון אדם צעיר מיוחד של שעשועים ומשחקים

מתנה למשפחה: משחק לוח מסע האבירים

"פשוט מהפך בבית. אם היית אומר לי לפני חודשיים שזה מה שיקרה, לא הייתי מאמין"

אילן אביגדור, לא אנתרופוסוף, מספר על השינוי שחל בחיי המשפחה
שלו עם החשיפה לתכני הקורס 'אמנות ההורות'

אחריות מוחלטת ל-30 ימים

אנחנו כל כך בטוחים באיכות של הקורס הזה, עד שאנחנו מוכנים לתת לך לבדוק אותנו למשך 30 ימים. אם הצטרפת אך תכני הקורס אינם טובים בעיניך, ניתן לבטל את השתתפותך ולקבל החזר כספי מלא - ללא שאלות.  

מחיר הקורס

מחיר הקורס: 675 ש"ח

המחיר למנויי אדם צעיר או אתר אדם עולם: 607 ש"ח

המחיר למנויי מגזין אדם עולם: 540 ש"ח

המחיר למנויים משפחתיים (אדם עולם + צעיר): 473 ש"ח

מי שמעוניין בהנחת מנוי יכול להצטרף לאדם עולם / אדם צעיר לתקופת ניסיון בהחל מ-27.5 ש"ח לחודש. 

למעבר לדף התשלום מלאו פירטכם

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון סלולארי *
הערות ושאלות
מספר תווים נותרים: 255 מתוך 255

להזמנה טלפונית התקשרו עכשיו 074-7011191

מנחי הקורס

הקורס מוגש על ידי אנשי מקצוע בולטים מתוך האנתרופוסופיה, בדגש על החינוך האנתרופוסופי. חשוב לנו לשמור על מגוון מרצים כדי להביא גישות שונות מעולם האנתרופוסופיה העשיר. 

הפורמט של הקורס

הקורס ניתן בצורה של הרצאות וידאו קצרות וממוקדות בנושא מסויים. ההרצאות מאורגנות באתר אינטרנט ייעודי וקל לשימוש, וניתן לצפות בהן גם דרך טלפונים חכמים.
כל הרצאה מלווה בתמלול לאלה שמעדיפים לקרוא, ובשפע של חומרי עזר להעמקה מתוך אדם עולם. 

ההרצאות משתחררות ב-3 מועדים: בעשירי לאפריל, מאי ויוני, ארבע הרצאות בכל פעם.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.