להיות אזרח בתקופת נפש התודעה: שיעורים מעשיים מברזיל

• הרצאה ושיחה עם סילביה פרירה, יועצת ביוגרפית ונשיאת התאחדות היועצים הביוגרפיים בברזיל

• יום חמישי, 28.7.22, 20:00 •

להיות אזרח בתקופת נפש התודעה: שיעורים מעשיים מברזיל

• הרצאה ושיחה עם סילביה פרירה, יועצת ביוגרפית ונשיאת התאחדות היועצים הביוגרפיים בברזיל | יום חמישי, 28.7.22, 20:00 •

אדם מן העולם של חודש יולי לוקח אותנו לברזיל ולמפגש עם סילביה פרירה, יועצת ביוגרפית ונשיאת התאחדות היועצים הביוגרפיים במדינה. השיחה עם סילביה תיפתח בהיכרות עם העולם האנתרופוסופי בברזיל, וסילביה תנסה להסביר למה האנתרופוסופיה כל כך פורחת דווקא שם?

בהמשך, תספר לנו סילביה על 4 יוזמות מיוחדות:

1. Monte Azul (ההר הכחול) – ארגון אנתרופוסופי שפועל בפאבלות של סאו פאולו מאז שנת 1979. מפעיל תוכניות חינוך, בריאות, תרבות, איכות סביבה וסיוע סוציאלי לאוכלוסיות הקשות והעניות ביותר בברזיל.

 

2. Pequeno Principe (הנסיך הקטן) – מרכז יום לילדים בשכונת עוני בדרום סאו פאולו, אותו ייסדה גורדון בוקהארד, "האם הגדולה" של האנתרופוסופיה בברזיל. אל המרכז, שפועל משנת 1995, מגיעים בכל יום כ-150 ילדים צעירים שזוכים לכמה שעות של משחק חופשי בטבע, מקבלים הזנה פיזית ונפשית, זמן ילדות וטיפוח המזכיר להם שגם הם נסיכים קטנים.

 

3. Centro Paulus (מרכז פאולוס) – מרכז תראפיות אנתרופוסופי שממוקם ביער האטלנטי מחוץ לסאו פאולו, שהפך בשנים האחרונות לבית מלון אקולוגי, גלריית אמנות ומרכז כנסים המנוהל בצורה קואופרטיבית.

 

4. סיפורי ביוגרפיות של יוזמות אנתרופוסופיות: פרויקט פנים-אנתרופוסופי שהובילה סילביה בתקופת הקורונה, במסגרתו יוזמות אנתרופוסופיות שונות (בתי ספר, מרפאות, חוות וכו') שיתפו אחת את השניה בסיפורי ההקמה וההתפתחות שלהן. יישום הפרקטיקה הביוגרפית הבסיסית ביותר על היוזמות השונות יצרה מרחב משותף חדש בין היוזמות האנתרופוסופיות בברזיל, ועזרה ביצירת תודעה ארצית שהייתה חסרה בארץ הענקית.

סילביה ביאטריס פרירה, בת 58, תושבת סאו פאולו, אם לשניים, יועצת ביוגרפית, נשיאה (קדנציה שניה) של התאחדות היועצים הביוגרפיים בברזיל, מאמנת אישית, כותבת וחוקרת בין-תרבותית שמתנדבת, בין היתר, עם פליטים בברזיל.

במפגש זום מיוחד למנויי אדם עולם נכיר את היוזמות ונבין את סיפורן, נצא לשיחה חופשית, בהשתתפות המאזינים, על השאלה: מה זה אומר להיות אדם, ומה זה אומר להיות אזרח, בתקופת נפש התודעה? כיצד אנחנו יכולים לממש את אחריותנו עבור האדם האחר, באופן שיעצים לא פחות את האחריות שלנו כלפי עצמנו ומשפחתנו הקרובה? מה אנחנו יכולים לעשות בכוחותינו המוגבלים כאשר נדמה שהעולם אותו אנחנו מכירים ורוצים הולך ונרמס תחת כוחות עצומים של חמדנות, אגואיזם ומטריאליזם? 

השיחה תארך שעה וחצי,

מתוכה שעה הרצאה וחצי שעה של שיחה חופשית על השאלות העולות מתוך המפגש.

המפגש יוקלט, יתומלל ויתורגם, ויהיה זמין למנויים באתר אדם עולם או לרוכשים בחנות האתר.

………………………..

מנויי אדם עולם? הרישום להרצאה הינו ללא תשלום בלחיצה על הקישור כאן

לתשומת לבכם: לצורך הרישום עליכם להתחבר לאתר עם פרטי המשתמש שלכם. במידה ולא ידועים לכם הפרטים, אנא פנו אלינו ונסייע לכם בשמחה:
ro[email protected] / 074-7011191

………………………..

לרכישת כרטיס להרצאה

קישור ייחודי להשתתפות ישלח לרוכשים בדוא"ל
ביום ההרצאה

ההשתתפות בהרצאה ללא תשלום למנויי אדם עולם

הצטרפו לקהילת המנויים שלנו ב-42 ש"ח לחודש
והשתתפו בהרצאה ללא תשלום נוסף

המפגש עם סילביה פרירה הוא האירוע השלישי של "אדם מהעולם" – סדרת מפגשי זום חדשה מבית הוצאת אדם עולם, במסגרתה אנו פוגשים הוגים ויזמים אנתרופוסופיים מעוררי השראה מכל רחבי העולם.
המפגשים יתקיימו מידי 3 חודשים והם נכללים בתוכנית המנויים של אדם עולם, ללא תוספת תשלום.

מנויי אדם עולם? הרישום להרצאה הינו ללא תשלום בלחיצה על הקישור כאן

לתשומת לבכם: לצורך הרישום עליכם להתחבר לאתר עם פרטי המשתמש שלכם. במידה ולא ידועים לכם הפרטים, אנא פנו אלינו ונסייע לכם בשמחה:
ro[email protected] / 074-7011191

העגלה שלך