מדור: חלל מלא חיים

רשימת כתבות

חלל מלא חיים אצל הראל לוי, סופר סת"ם

הראל לוי, היום בן 33, היה ילד עם דיסגרפיה - בעל כתב יד בלתי-קריא. אמו, מורה לחינוך מיוחד, החליטה אז שהיא צריכה לעשות משהו, ודרשה ממנו למלא דפים שלמים של כתיבה תמה. לימים, כבוגר, אחרי שהכשיר עצמו כמהנדס תעשייה וניהול, החליט שהוא עוזב את התחום וחוזר דווקא אל הכתיבה התמה – וכך נעשה לסופר סת"ם. פגשנו אותו בחדר העבודה שבביתו ... קרא עוד »

בסדנאות של חירם

בתי המלאכה ב"חירם" הם אוסף של מבנים ישנים, בכניסה לקיבוץ הרדוף. כדי לעבור בין חלל לחלל לפעמים צריך לרדת במדרגות, לצאת, ולהיכנס שוב, כמו במבוך. ובכל חדר אפשר למצוא מישהו עסוק, צובע, מכדר, משייף, ובין לבין מדבר, מתבדח או מסביר. חירם הוא מרכז שיקימי לאנשים צעירים שעברו משברים נפשיים.... להמשך קריאה לחצו כאן>>> קרא עוד »

נובויה ימגוצ'י אמן הברזל

ביקור בסדנאת הברזל של נובויה ימגוצ'י בעין כרמל. "עכשיו למשל, אני עובד על פסל לחצר מוזיקלית בבית ספר בכפר יונה, זה פרויקט שקשור למוזיקה. פיסול מצד אחד ומוזיקה והחיבור מאוד מתאים לי. מה שאנחנו בונים כאן זה חלק מתוך שבע תחנות שיבנו בחצר הגן וזה הולך להיות עץ גדול שבפנים יהיה קסילופון מעץ כשהקליפה של העץ יהיה עשוי מבטון. לפרויקט הזה יש בעיני חשיבות חינוכית, זה נותן ... קרא עוד »

בסדנה של בונה הכינורות יונתן חי בעין כרמל

כל העבודה נעשית ביד חופשית וזה למרות שיש גם שבלונות ואפילו ייצור מתועש של הדברים האלה. התחושה של הבונה היא מה שנותן לכלי את הצבע והאיכות שלו ואת זה אי אפשר לשחזר במכונה, בגלל זה גם בימינו יש מקום לעבודה כזו.אתה רואה פה צ'לו שהיקף העבודה עליו הוא בסדר גודל של 600 שעות עבודה, שלושה חודשי עבודה... קרא עוד »

העגלה שלך