מדור: מכתבים למערכת

רשימת כתבות

לברור את המוץ מהתבן (מכתבים למערכת)

ברצוני להעיר מספר הערות לגבי כתבתו המרתקת, לדעתי, של אלישע אבשלום בנוגע לפרשנותו של שטיינר את סיפור הבריאה. מוצא אני לנכון להביא לידיעת הקוראים כי ההשקפה הקבלית לגבי שמות בורא עולם, כמו: אלהים, אל, אדוני וכו', הם כינויים של היבטי פעולה שונים של מה שנתפס בקבלה כ"בלתי בעל גבול" – מונח המתאר את התפיסה שכל הוויה שהאדם יכול לתפוס, היא ... קרא עוד »

אז מה באמת נדרש בכדי לחדש את הוראת המדעים?

- תגובה למאמר של אורי צדוק ואייל בלוך, אדם עולם 45 >>> לקריאת המאמר הוראת המדעים וחינוך וולדורף- לאן? גליון 45, מגזין אדם עולם מציק שדווקא מאמר הפותח בשאלת המדע, מתחיל בשיפוט שהכותבים לא מבססים על עדויות (כפי שמקובל במדעי הטבע) כי "חיה הרגשה מוצקה שהוראת המדעים בבתי ספר וולדורף נותרה חובבנית ורחוקה מלמלא את יעדיה בהתפתחותו השלמה והבריאה של ... קרא עוד »

מכתבים למערכת – גליון 28

תנאי העסקה לא הוגנים בגני ולדורף פרטיים תקופה ארוכה אני מסתובבת עם תחושות לא קלות ביחס למתרחש בגני ולדורף פרטיים. יש פה מעין קשר של שתיקה, שנוגע בערכים חשובים בקהילה שלנו, קשר שצריך לפתוח. אני גננת בגן ולדורף זה מספר שנים. ברקע שלי סמינר ולדורף ולימודים אקדמיים. גני ולדורף חדשים נפתחים חדשות לבקרים, והביקוש הוא רב ומשמח... קרא עוד »

גליון 13 – מכתבים למערכת

נקודות מפגש בין פסיכותרפיה לאנתרופוסופיה תגובה למאמר של הגר דרור- מליניאק “אמנות הטיפול הנפשי” ברצוני לפתוח במחמאה גדולה – זהו המאמר המקצועי המעמיק הראשון בעברית המתייחס לעומק וברצינות הן לפסיכולוגיה והן לאנתרופוסופיה. הניסיון לשלב בין שני התחומים אינו קל כלל, שכן מושגי היסוד בשני התחומים שונים מיסודם. לקריאה לחצו >> גיליון 13 מכתבים למערכת קרא עוד »

העגלה שלך