מדור: 5 שאלות

5 שאלות – עם אבנר בן נר, בן 88

נולדתי ב-1931 בכפר יהושע, שהיה עדיין בשנות הקמתו, להורים חקלאים שעבדו במשק מבוקר עד ערב בתנאים קשים. אנחנו, הילדים, היינו חלק בלתי נפרד מהחיים במשק, מעורבים בחיים ובעבודה. מלחמת השחרור קטעה את הלימודים במחזור שלנו. היינו עדיין צעירים לגיוס, ולכן לקחו אותנו לעזור במשקים שבניהם התגייסו ולחפור עמדות במקומות שונים. בצבא הייתי בקורס מ"כים נח"ל הראשון ובקורס קצינים. שימשתי כקצין ... קרא עוד »

5 שאלות – עם יובל תמרי

יובל תמרי

1 איך הפכת להיות איש חינוך? גדלתי בבית שהיה ספוג בחינוך: אמי מורה, סבתי מורה, דודותיי מורות וארוחת שישי בערב הייתה תמיד מוקד לדיון סוער בענייני השעה. עם זאת, כשהגיעה שעתי לבחור תחום לימודים, פסחתי על האפשרות ללמוד הוראה, אולי דווקא בגלל הרקע המשפחתי. במהלך לימודי היסטוריה של המזה"ת הנחיתי מפגשי נוער ערבי ויהודי בנווה שלום. העבודה עם בני הנוער ... קרא עוד »

5 שאלות עם תומר אביטל

תומר אביטל

1. מהי החוויה המעצבת של חייך? כשהייתי ילד הייתי לא מקובל, בלשון המעטה. החרימו אותי פעמים רבות, כינו אותי בשמות גנאי והיו שלבים שמצאתי את עצמי לגמרי לבד. זה היה נורא. אני די משוכנע שהחוויה הזו הגבירה את חוש האמפתיה שלי לאנשים בצד הלא נכון של המשוואה. של מסכנים, של חסרי הקול. אני מאמין שהיום אני לפעמים פועל מהמקום הזה ... קרא עוד »

5 שאלות – סלים עאמר

1. ספר על הקשר בין עכו והחיבור שלך אליה לבין הבחירה שלך בסיתות אבן נולדתי וגדלתי בעכו, עיר היסטורית מדהימה ששוכנת על חוף הים התיכון. אל הים, אגב, אני משתדל להגיע כל ערב בשעת השקיעה, לספוג את המרחבים. מאז שהייתי ילד אהבתי להסתובב בסמטאות של עכו; יש בה ממש קסם, בעיר הזאת. הייתי מסתכל וחושב. תמיד הדהים אותי איך אמן ... קרא עוד »

5 שאלות – רומם סרנגה

רומם סרנגה

רומם סרנגה, מורה למשחקים ולחינוך גופני בבית הספר "רימון" בפרדס חנה, ובעליו של משרד הפרסום Probon - משרד פרסום למטרות טובות. מתגורר בפרדס חנה, נשוי למיכל רובין, שחקנית ויוצרת תיאטרון, אב לענבל (כיתה ז') וזהר (כיתה ג'). למד לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב, ומאוחר יותר בסמינר למורים "זומר" ברמת גן. חתום על כמה מהקמפיינים הפרסומיים המשפיעים ביותר שעלו בשנים ... קרא עוד »

5 שאלות עם יוטקה הרשטיין

יוטקה הרשטיין

1. איך פגשת את האנתרופוסופיה?  את האנתרופוסופיה פגשתי כאשר התגוררתי בקיבוץ כפר מנחם, שם שימשתי כמורה לאנגלית. אריה בן דוד, שהיה חבר, מורה ושכן שלי, הזמין לקיבוץ את מגדה מאייר שהיתה מחנכת ולדורף בשטוטגרט. היא הרצתה מספר פעמים בפני כמה אנשים – לימים הפכו כולם מעורבים באנתרופוסופיה בישראל. אני מכנה אותם "הילדים של מגדה" (לה לא היו ילדים משלה), ואני ... קרא עוד »

5 שאלות עם גיא פז

גיא פז

אני גר בירושלים מאז 1999, ומתקופה זו אני קשור בדרכים שונות ליוזמה של הקמת התיכון בשלביה השונים. מאז 2009 היוזמה הפכה לממשות ואני פעיל בה בהוראה, בחינוך כיתה ובהובלה ובפיתוח של התיכון. בנוסף אני מלמד אנתרופוסופיה בביה"ס לאוריתמיה "אורפאוס" ובמכללת דוד ילין. 1 איך פגשת את האנתרופוסופיה? הכרתי את האנתרופוסופיה לראשונה בגיל 21, כאשר אחי ואשתו המליצו לי להצטרף לקבוצת ... קרא עוד »

5 שאלות עם שירלי שקד

בשירות הצבאי ולאחריו שימשה כמדריכת טיולים באזור מצפה רמון במסגרת רשות שמורות הטבע והחברה להגנת הטבע. לאחר שלמדה לתואר ראשון בכלכלה ובראיית חשבון, עבדה כרואת חשבון במחלקת התשקיפים ברשות לניירות ערך, ואחר-כך כסגנית מנהל המחלקה המקצועית ב-BDO (ממשרדי ראיית החשבון הגדולים בארץ). מאוחר יותר עברה לנהל את תחום האתיקה בעסקים והדיווח החברתי בארגון מ.ע.ל.ה., ארגון המקדם שינוי חברתי דרך אחריות ... קרא עוד »

5 שאלות עם מרים פטרי

מרים פטרי

נולדתי ב-1947 בעיר טימישוארה, רומניה, להורים יהודים-הונגרים. סבתי מצד אבי הייתה גיורת שהמשיכה להאמין בישוע ולימדה אותי את תפילת האדון, אותה אמרתי כל ערב בילדותי, עד שנחשפתי יותר להשפעת האידיאולוגיה הקומוניסטית. גדלתי באווירה אינטלקטואלית אופיינית לתרבות הונגרית-אוסטרית, ומאוד הזדהיתי איתה. למדתי לתואר שני בשפה וספרות אנגלית בעיר קלוז', שם גם הכרתי את בעלי, ועלינו ארצה ב-1973. בעלי אמן, ובניגוד אליי ... קרא עוד »