בדרך הביתה – קורסים, סדנאות וסיורים עם דפנה בר יוסף

בדרך הביתה – קורסים, סדנאות וסיורים עם דפנה בר יוסף

מקום פעילות: הרדוף, בסמת טבעון וברחבי הארץ.

ימי ושעות לימוד: ראשון וחמישי בבוקר, שלישי אחה"צ.

משך התוכנית: קורס שנתי של מפגש שבועי, קורסים קצרים של 12-10 מפגשים.

 

על הסטודיו: אנו מנהלים את חיינו יותר ויותר בתוך סביבה בנויה, בתוך מבנים וביניהם. הסטודיו "בדרך הביתה" מזמין להתעוררות להשפעה של סביבה מעוצבת על חיינו הפנימיים, על רווחתנו, וכן לשימושים אמנתיים בעיצוב, שיכולים לתמוך בהתפתחותנו הנפשית-רוחית.

תהליכי הסטודיו מכוונים לשאלה כיצד ליצור תנועת חיים ויצירתיות ביני לבין הבית, הסטודיו או המרחב העסקי, על בסיס ההבנה שמרחבים פנימיים וחיצוניים נמצאים כל הזמן ביחסי גומלין.

אווירת הלמידה בקורסים היא אינטימית ומאפשרת לאדם להיות קרוב אל עצמו, לבטא את עצמו ולפגוש באופן מעמיק את האחר. המפגשים מבוססים על לימוד חווייתי ושיחה. גישת המחקר נובעת מאנתרופוסופיה, המתבוננת בפריזמה של אהבה בהתנהלות שלנו בזמן ובמרחב. הרוח פועמת עד לחיי המעשה.

קורסים: 

הבית כמסע התפתחות – קורס הבסיס  

דרך הבית ובהקשרו מתגלה קרקע מזינה לצמיחה והתפתחות בעתות שמחה או שחיקה, בצמתי שינוי ובניהול שגרה ומועדי חג, בדרך מעשית של אומנות חיים. במהלך הקורס נכיר  תהליכי התפתחות, ריפוי ויצירה דרך המרחב הביתי, על ידי פרישת 'שבעת תהליכי החיים' בגישה שפותחה מתוך האנתרופוסופיה.

נקבל השראה מהותית הנובעת מתהליכי חיים אלו, יחד עם ארכיטיפים וחוקיות כללית אל תובנות ויישומים במסע הייחודי-אינדיווידואלי.

הקורס גם תומך ומעשיר להורים, כהשלמה ביתית לחינוך ולדורף, מול אתגרי קיום בית, ניהולו וטיפוחו.

 

בין מרחב מגורים לבית הפנימי – קורס העמקה 

בקורס זה נרחיב לחקור את התנועה בין פנים וחוץ, בין חיים וצורה. הבית כחלק משכונה, קהילה, עולם. במהלך המפגשים יינתן עוד משקל להשפעת העיצוב בחללים פנימיים וחיצוניים. נתייחס לעיצוב סביבה מרפא ומחיה, התומך בישות האנושית השלמה.

נתבונן בבית כמרכז פעילות למשתמשים בו, ונגלה הקשרים, משמעויות והשפעות  מעבר לדלתו הראשית ולקירותיו.

 

האם אדריכלות יכולה לשנות את החיים? סיור חווייתי בהרדוף: 

היכרות עם עקרונות עיצוב חלל וצורה ברוח האנתרופוסופיה.

 

למי מתאימה הפעילות? למי שיש לו/ה עניין בפיתוח תחושת 'בית בעולם' או רצון ליצור בית עבורו או גם עבור אחרים, כחלק ממסע אישי, הורי או כמקצוע. לכל מי שעוסק/ת בעיצוב פנים, אדריכלות ואפילו סידור בתים. לכל מי שמלווה יחידים, זוגות ומשפחות בתהליכי צמיחה והתפתחות, טיפול ושיקום.

 

 

דפנה בר יוסף 052-3517946

[email protected]

לפייסבוק של בדרך הביתה

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך