הקיץ הוא זמן נהדר למשחק כיסאות מוסיקאלים [איגרת 19]

פגרת הקיץ היא הזמן שבו מוסדות חינוך בכלל, ובתי ספר ולדורף בפרט, משחקים בכיסאות מוסיקאליים. לעתים התנועה היא מחדר כיתה אחת לרעותה, דבר שמצריך התגייסות של ההורים שמגלים את עצמם כצבעים / סבלים / שיפוצניקים לעת מצוא; ולעתים התנועה היא ממבנה בית ספר אחד למשנהו, מה שהופך את ההורים, שלעתים קרובות מנהלים את העמותה שמפעילה את בית הספר, לפוליטיקאים, חותמי ערבויות ו/או אוספי תרומות ומגייסי כספים.

הקיץ הנוכחי אינו שונה מקודמיו, והחדשות המעניינות ביותר נוגעות בענייני שיכון ובינוי. בקריית אונו נדד המסלול האנתרופוסופי מבית ספר "שרת" אל מבנה בית הספר הדמוקרטי, רק כדי לעבור משם שוב בקיץ הבא; יזמת בן שמן, שמשרתת בעיקר את תושבי העיר מודיעין, עברה לשוהם; בית הספר של עמותת רימון, שפעל בכפר הנוער אלוני יצחק, עובר בימים אלה לפרדס חנה; ובקריית טבעון נתבשרו התושבים כי בית ספר "שקד" יזכה להרחבה של 9 כיתות במהלך שנת הלימודים הבאה, זאת כדי שיוכל לאכלס את המסלול הכפול שנפתח בו לפני חמש שנים (ראו כאן את שער המקומון הטבעוני, שאינו מסתיר את אהדתו לראש המועצה).

אך הסיפור הטרי והמעניין של הקיץ מגיע מהכפר זבידאת, הנושק לטבעון ולכפר השכן בסמת טבעון. בסביבה זו פועלת עמותת "עין בוסתן", שמאז שנת 2005 מקיימת סביבת לימודים עברית-ערבית ברוח חינוך ולדורף (את יומנו של מייסד היזמה, אמיר שלומיאן, ניתן לקרוא במגזין אדם עולם). לאחרונה פנתה מועצת בסמת טבעון לעמותה והציעה לה להשתכן במבנה רחב ידיים שנמסר למועצה על ידי מפעל הפיס לפני כשבע שנים ומאז עומד בשממונו. במכתב שיצא מטעמה של העמותה נמסר כי הבניין, אשר מוקף בכרם זיתים, מוצע לה בלא מיסוי עירוני ודמי שכירות, ובתנאי שהעמותה תבצע את התיקונים הנדרשים, תשמיש את הבניין ותהיה אחראית להמשך תחזוקתו. העמותה שואפת להפוך את המבנה למוסד חינוכי ביום, ולמרכז קהילתי ערבי-יהודי בשעות אחר הצהריים.

נשמע אידאלי, נכון?

נכון, אבל בפני העמותה עומדות שתי משוכות אחרונות על מנת שיוכלו להיכנס לבניין שמחכה להם: זמן וכסף. פחות משבועיים נותרו לתחילת שנת הלימודים, ולצורך השיפוצים דרוש סכום של כעשרת אלפים דולר. מחצית מהסכום כבר הובטח, ועדיין נותרו חמשת אלפים דולר חסרים להשלמת השיפוץ בזמן.

עמותת עין בוסתן, שנתמכת על ידי גורמים פילנתרופיים מרחבי העולם, תשמח לקבל סיוע גם מהקהילה האנתרופוסופית בישראל. מקורות יודעי דבר מוסרים כי כל תרומה תתקבל בברכה.

המחאות אפשר לשלוח לפי הכתובת: מעין בבוסתן, רח' נרקיסים 13 קרית טבעון, 36073, ישראל.

העברות בנקאיות, לפי הפרטים הבאים: מעין בבוסתן (עמותה רשומה מס' 580444263)

בנק הפועלים (12), סניף 735, חשבון מס' 283753.

על תרומה בכרטיס אשראי אפשר למצוא פרטים באתר העמותה, www.ein-bustan.org

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך