קהילה

רשימת כתבות

חברוּת לכל החיים

איך יוצרים קהילת חיים בעולם מנוכר? ליוזמות חינוך ולדורף יש את כל הנתונים לייצר מציאות עוטפת ומכילה, לא רק לילדים שלומדים במערכת ולהוריהם, אלא גם לכל מי שרואה עצמו כחלק מהקהילה – מלידה ועד זיקנה קרא עוד »

מי אמר קהילה ולא קיבל?

קהילה היא יצור רב ראשי, תלת איברי, מרבה רגליים ובעל לב אחד, שמנוהל, הפלא ופלא, על ידי עצמו. שוחחתי עם חברי קהילות שקמו סביב חינוך ולדורף בהרדוף, רמת גן, פרדס חנה, בית קשת, טבעון ותעוז כדי לשמוע על קשיים מערכתיים, שמחות קטנות של יום חולין ובעיקר לנסות ביחד להגדיר מהי קהילה קרא עוד »

קהילות כאתר התקדשות

איזה סיכוי יש לנו, במדינה רועשת כשלנו, בתרבות של מונולוגים, לפנות בתוכנו מקום לאחר? איך – אם אכן הצלחנו לתרגל את הכישרון הזה באחד על אחד – נוכל ליישם אותו בקהילה? האם אספת הורים, ועד בניין, מפגש חברים, יכולים ממש בפועל להפוך לאתרי התקדשות? שיחה עם הארי סלמאן קרא עוד »

להציל את העולם, בלי לקום מהכורסא

חשבנו שהכול ישתפר אם רק נתאמץ קצת יותר, שאם נישאר בעבודה עד שמונה בערב ננצח את ערמת הניירת, שאם נספיק עוד אתר תיירות אחד זאת תהיה חופשת חלומותינו, שאם ניקח רק עוד חצי ציפרלקס נהיה רגועים באמת. אבל מה אם טעינו כל הזמן הזה וכל מה שאנחנו צריכים בשביל להיות מאושרים, זה להוריד הילוך? קרא עוד »

העגלה שלך