חופשי זה לגמרי ביחד

חופשי זה לגמרי ביחד

חַפֵּשׂ בְּתּוֹךְ עַצְמְךָ
וְתִמְצָא אֶת הָעוֹלָם
חַפֵּשׂ בְּמֶרְחֲבֵי תֵּבֵל
וְתִמְצָא אֶת עַצְמְךָ

שִׂים לֵב
לפִעְיִמַת המְַּטֻטֶּלתֶ
בֵּין הָעַצְמִי לָעוֹלָם

וּלְךָ תְּגַלֶה עַצְמָהּ
יֵשׁוּת אָדָם עוֹלָם
יֵשׁוּת עוֹלָם אָדָם

– רודולף שטיינר

פסח מטבעו מבקש לשוחח על חירות, ובאיזושהי חוכמה קוסמית נראה שהפעם, אף יותר מתמיד, העל-זמני, המיתי, המטאפורי – מתקרקע לתוך הממד הארצי, ולא רק מדבר, אלא ממש זועק מתוכו. שאלת החירות האישית הופכת לאקוטית, והיא בראש ובראשונה פנימית.

בגיליון הגדוש שלפנינו עולה ונבדקת שאלת החירות לעומק ולרוחב, והפעם מתוך צורך ודחיפות.

נועם שרון חזר אל חן עתיד, שהרצאתו על הקורונה לפני שנה הייתה הטקסט האנתרופוסופי הנצפה והמדובר ביותר בישראל, ובדק האם השתנה משהו בתפיסתו את המציאות. התשובות של חן מפתיעות וכנראה אף מאתגרות לחלקנו; יפתח בן-אהרן כתב על ספרו המכונן של רודולף שטיינר, הפילוסופיה של החירות, בהקשר לחציית הסף הקולקטיבית ופירוק המערכות שאנחנו חווים כעת; אני ניצלתי את ההזדמנות לצאת למסע אישי בעקבות החופש ושוחחתי עם אנשים מעוררי השראה שהצליחו בכל מיני אופנים לצאת מהגריד; יפעת אהרן חקרה את שאלת החירות דרך כתבי הוגים כמו שטיינר, הרב קוק ואריך פרום, והבינה שהתשובה עוברת דרך אהבה ופחד המוות; שאול חיים גרוס בודק את האופן שבו דימוי אישי הופך לכלא, ודפנה דריאל מתבוננת על היכולת שלנו לקיים חופש בתוך זוגיות.

מלבד מאמרים, טורים ומדורים רבים נוספים מרחיבי דעת ולב, אני מציעה לא לפספס את מאמרו הפנומנלי של אלישע אבשלום, שבעת החלמתו מניתוח לב פגש את החלבונים שבגלגל העין, ובעקבות כך הבין שגוף האדם מהווה מקדש לפולחן האלים. וזאת, בהחלט, יציאה מהמטריקס.

 

עוד מילה לסיום: בתחומי שליטת ישראל חיים מיליוני לא-אזרחים שמתמודדים יומיום עם שאלת החירות באופנים שקשה לנו לדמיין. אני מקווה שהטעימה הקטנה יחסית של הגבלת החירות שחווינו תלמד אותנו סולידריות.

 

שלכם,

סימונה

הגיליון הבא: יער. ואולי כל מה שאנחנו צריכים נמצא מתחת לאף? בגיליון הקרוב ניכנס ליער ונפגוש מכשפות (נשות מרפא), ציידים וזאבים (מורי דרך) ועצים, פרחים ואדמה (חומרים משני תודעה). נעמיק את הקשר הטבעי שלנו עם שומרי הגן ועם הגן שעליו כולנו שומרים.

אמנית אורחת בגיליון: אבישג שאר ישוב, צלמת סטילס בת 30 מרשפון.
מתמחה בתיעוד חדשות, ואירועים פוליטיים וחברתיים עבור העיתונות המודפסת והאינטרנטית בארץ ובעולם. צילומיה מתפרסמים מדי יום בעיתונים השונים: בין היתר בעיתון הארץ, מקור ראשון, ישראל היום ואחרים. בנוסף היא מצלמת פרויקטים דוקומנטריים ויחסי ציבור עבור מגוון רחב של גופים וחברות.
אבישג מלמדת ומרצה על צילום, ועבודותיה מוצגות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם.
www.avishag-sy.com | instagram:@avishag_sy | [email protected]

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

העגלה שלך