עכשיו יותר מתמיד: המלצות על חופשות אנתרופוסופיות בחו"ל [איגרת 106]

כשהתותחים רועמים, זה אולי קצת מופרך לדבר על חופשה בחו"ל, ואולי זה הדבר השפוי ביותר לעשות

הימים האלה אינם פשוטים כלל ועיקר. כאן באיגרת ובקבוצת אדם עולם אנחנו משתדלים לא לעסוק בפוליטיקה, ולהתרכז בנושא המשותף לנו, והוא הענקת חינוך טוב יותר לילדים שלנו. אין בכך בריחה מהמציאות: חינוך טוב (שהוא חינוך השם את הילד במרכז, ומקדש את כבוד האדם וחירותו) הוא הדרך הבטוחה והקצרה ביותר להביא לשלום אמת.

בצל גל האלימות ששוטף אותנו, יצאו בשבוע שעבר הילדים לחופש הגדול, ולמשפחות רבות זוהי הזדמנות לחופשה שנתית, שנחוצה עכשיו יותר מתמיד. אך הארועים הפוליטיים משפיעים גם כאן: עד לפני מספר שנים, אפשר היה לנסוע לחופשה זולה ומעולה בסיני, והיום גם פיסת השפיות הזאת נלקחה מאיתנו (או לפחות מרובנו). מה אז עושה משפחה או אדם שרוצה להתנתק בקיץ ולנשום אוויר חו"ל?

ליקטנו עבורכם שתי אפשרויות לטיולים קרובים באירופה – ברוח אנרופוסופית.

מחנה משפחות בהונגריה

לפני שנה הבאנו את סיפורה של איילה שני, שחזרה נלהבת ממחנה משפחות שארגן בית ספר ולדורף בהונגריה. הונגריה ממוקמת במרכז אירופה, והמחנה הוא יוזמה מקומית של בית ספר שמצא דרך מקורית לנצל עובדה זו ולממן חלק מעלויות התפעול שלו. מחנה הקיץ מפגיש משפחות ממספר מדינות באירופה לשבוע של פעילויות משותפות הכוללת טיולים בטבע ובעיר הסמוכה, יצירה ותרבות. אך האטרקציה האמיתית, אומרת איילה, היא הארוח המסור והלבבי של הורי בית הספר וצוותו. יתרון חשוב נוסף הוא המחיר הנמוך: עלות ההשתתפות במחנה היא 450 אירו למבוגר, 400 לילד עד גיל 14 ו-200 לילד בין שנתיים ל-6 (קטנים יותר – בחינם). העלות הזאת מכסה את כל ההוצאות במחנה, כולל ארוחות ולינה בתנאים מצויינים (ולמעשה יש להוסיף עליהן רק טיסה ונסיעות למחנה וחזרה).

השנה המחנה יתחיל בשני לאוגוסט ויימשך עד התשיעי. עד כה הבטיחו את השתתפותם 50 ישראלים (!), והמעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לבקר באתר האינטרנט, או לכתוב לאיילה.

טיול רנסאנס באיטליה

יובל נאור, מורה לאנתרופוסופיה ומדריך טיולים, מוביל בשנתיים האחרונות יזמה חדשה לטיולים אנתרופוסופיים באירופה. השנה יוביל יובל לראשונה טיול לאיטליה, ביחד עם המורה לאמנות אבנר המאירי. מטרת הטיול היא לראות את אוצרות האמנות האיטלקית בעיניים אחרות: עיניים אנתרופוסופיות. תקופת הרנסאנס היא נקודת ציון חשובה בהתפתחות התודעה האנושית: בתקופה זו החל האדם לחוות את עצמו כמרכז ומתוך חוויה זו יצא לגלות את העולם. אמנות הרנסאנס, פרי עבודתם של ענקי הרוח שפעלו באיטליה בתקופה זו, משקפת את התודעה החדשה. הטיול "רנסאנס באיטליה" משלב ביקור בערים חשובות כמילאנו, ונציה, פירנצה ורומא, ביקור באוצרות טבע כאגם גראנדה והרי הדולומיטים, וביקורים ביוזמות אנתרופוסופיות. הטיול יוצא לדרך עוד 11 יום, ונותרו מקומות אחרונים. למידע נוסף הכנסו.

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

מתעניינים בחינוך אנתרופוסופי?

הירשמו וקבלו חינם גישה ל14 מאמרים נבחרים ממגזין אדם עולם!

העגלה שלך