חיים את החלום: בית ספר ולדורף דו לשוני מוקם ביפו

חיים את החלום: בית ספר ולדורף דו לשוני מוקם ביפו

בתקופה שבה עיסוק בסכסוך היהודי-ערבי נראית כמעט כמותרות, עמותת "בוסתן בני אברהם" פותחת בית ספר ולדורף דו-לשוני ביפו, ומזמינה אליה אנשי חינוך ומשפחות שרוצות לחיות את החלום

בשנת 2004 נפגשו אורה וויל ואיהאב בלחה בחאפלה על חוף בסיני. ארבעה ימים אחר כך הם התחתנו בישראל. מתוך אהבה כל כך גדולה לא יכול שלא לצאת משהו טוב לעולם. בשנת 2010 פתח הזוג את "גן הבוסתן", גן ולדורף דו לשוני בחצר בית של הוריו של איהב. כעת, כשבאחריותם שמונה גנים וארבעים אנשי צוות, עושה הארגון – בוסתן בני אברהם – את הצעד המתבקש ומקים בית ספר ולדורף דו לשוני.

"כדי לגדל ילד דרוש כפר שלם" אומר הפתגם האפריקאי, ואת הכפר הזה בונה הארגון במשך השנים האחרונות. זה מתחיל מחיבור לקהילה המיידית שמסביב לגנים: משרדי העמותה לא מהססים להגיש סיוע בירוקרטי לשכנים קשי היום המתמודדים עם הבירוקרטיה של משרדי הממשלה; בניית הכפר ממשיכה עם הפעלת מיזמים קהילתיים כגון המרכז הקהילתי "בני אברהם" שבו מתקיימות פעילויות חינוכיות, סדנאות, סיורים לתושבי השכונה ומבקרים מן החוץ; ומגיעה עד קהילה גדולה של תומכים ומסייעים מכל הארץ והעולם שתומכים הפעילות הארגון בדרכים מגוונות. באופן ראוי לציון, החזון של עמותת בני אברהם הוא הרבה יותר גדול מהקמה של מפעל חינוכי; הם שואפים להביא שלום לעולם, וחותרים לפיוס בין שני העמים שחיים בישראל. בימים מאתגרים כמו היום, יש בשאיפה התמימה הזאת הרבה תקווה ונחמה.

עמוד השדרה החינוכי של הגנים ובית הספר שמוקם מושתת על חינוך ולדורף, אך אחד המאפיינים הבולטים ביותר היוזמה היא האופן המוצהר שבו הם שמים את הרוח בבסיס פעילותם. היוזמה מושכת אליה אנשים ממגוון דרכים רוחניות ומכוונת אל הטוב המשותף, ברוח דבריו של הרב יונתן זקס ז"ל: "בלי החיבור לרוח, כך אנו מאמינים, לא נוכל לקיים את מושג כבוד האדם. נאבד גם סוג מסוים של הפוליטיקה שלנו, הפוליטיקה של הטוב המשותף. נגלה שאיננו מסוגלים להחזיק במוסר משותף - והמוסר חייב להיות משותף אם רצוננו שהוא יעשה מה שעשה תמיד, ויאחד אותנו בקהילות של עקרונות וערכים משותפים".

בימים אלה מגייסת היוזמה את הצוות החינוכי וגם את התלמידים לכיתות א' ו-ב'. אם זה מושך אתכם – מוזמנים ליצור קשר דרך אתר הארגון.

תגובות

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים *

*

תגובה אחת

העגלה שלך